Facebook wypuszcza na rynek bezprzewodowe gogle VR – Oculus Quest 2

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Facebook wypuszcza na rynek bezprzewodowe gogle VR – Oculus Quest 2

Udostępnij:

Czy w końcu technologia wirtualnej rzeczywistości wejdzie do mainstreemu? Dzięki goglom od Facebooka jest to możliwe – ich produkt jest bezprzewodowy i atrakcyjny cenowo.

Oculus Quest 2 to gogle VR, które w końcu mają szansę na spopularyzowanie produktów do wirtualnej rzeczywistości. Przede wszystkim zachęcające są parametry tego sprzętu – każdy „okular” ma rozdzielczość 1832 x 1920 pikseli, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku sławnego Oculusa Rifta, w którym mieliśmy jedynie 1080 x 1200 na jedno oko. Płynną pracę sprzętu zapewnia natomiast procesor Qualcomm Snapdragon XR2

Ich wielkim plusem jest fakt, że jest to sprzęt bezprzewodowy, a więc nie musimy się martwić o niewygodne okablowanie. Do obsługi gogli nie potrzebujemy też żadnych dodatkowych urządzeń typu kamerka – produkt od Facebooka ma wszystko czego potrzeba, aby zanurzyć się w wirtualnym świecie: świetne gogle (z wbudowanymi głośnikami kierunkowe) i dedykowane kontrolery Oculus Touch.

Jednak to nie wszystko – po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie Facebook, dzięki Oculus Quest 2 możemy spotykać się ze znajomymi w wirtualnym świecie. Cyfrową rzeczywistość można eksplorować jako my sami (pod własnym nazwiskiem) lub wybrać nowe imię, tworząc unikatowy profil VR.

Dużym atutem jest bezsprzecznie cena. Oculus Quest 2 z 64 GB pamięci (pamięć jest potrzebna do instalowania gier i aplikacji) kosztuje 2059 złotych. Natomiast wersja z 256 GB to koszt 2559 złotych.