Facebook zakończył testy Live Video. Udostępni tę funkcję wszystkim użytkownikom

facebook zakonczyl testy live video udostepni te funkcje wszystkim uzytkownikom
Udostępnij:
Facebook zakończył właśnie testy wideo-transmisji na żywo. Usługa ta dotychczas była dostępna jedynie dla użytkowników, którzy uzyskali status osoby publicznej. Teraz z kolei skorzysta z niej szersze grono internautów.

Live Video tylko dla użytkowników iPhone’ów

Póki co, jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, dostęp do funkcji Live Video uzyskają jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Na dodatek nie wszyscy, bo tylko ci, którzy posiadają urządzenia mobilne wyposażone w system iOS. Ten stan rzeczy nie potrwa natomiast długo, a wideo-transmisja za pośrednictwem Facebooka będzie także dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Vadim Lavrusik, manager Facebooka odpowiedzialny za ten projekt, napisał na blogu, że nie dotyczy to jednak internautów, którzy korzystają z urządzeń na Androidzie. Osoby te będą musiały poczekać na dostęp do tej usługi nieco dłużej. Przedsiębiorca dodał, że w ich przypadku spółka z Menlo Park prowadzi jeszcze testy Live Video. Nie wiadomo natomiast jak długo one potrwają.

Użytkownicy Facebooka oglądają 8 mld filmów dziennie

Aby rozpocząć transmisję za pośrednictwem Facebooka należy kliknąć na ikonę Live Video, która znajduje się w pobliżu sekcji umożliwiającej aktualizację statusu. Trzeba również spośród znajomych wybrać publiczność, do której chcemy dotrzeć z materiałem wideo. Podczas transmisji, uczestniczący w niej użytkownicy mogą zostawiać komentarze, a nadający wideo internauci obserwować liczbę widzów.

Po zakończeniu emisji możemy usunąć klip albo zapisać go na osi czasu. Wtedy nasi znajomi będą mieli do niego dostęp, a także będą mogli zasubskrybować „nasz kanał”, żeby w przyszłości otrzymywać informacje o kolejnych emisjach. Tym samym, można się spodziewać, że Facebook poprawi swoje statystyki dotyczące oglądalności. Użytkownicy tej sieci społecznościowej codziennie odtwarzają osiem miliardów filmów wyświetlanych na facebookowym News Feedzie.