Fachowcy.pl chcą wejść na główny rynek GPW. Poczynił ku temu pierwsze kroki

fachowcypl chca wejsc na glowny rynek gpw poczynil ku temu pierwsze kroki
Udostępnij:
Zarząd Fachowcy.pl Ventures rozpoczął działania, które pozwolą na przeniesienie firmy w 2017 roku z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma spełnia warunek przejścia na GPW - jest wyceniana na około 100 mln zł.

Zdjęcie główne artykułu by negativespace.io 

Władze Fachowcy.pl Ventures podjęły decyzję o starcie działań mających na celu przeniesienie notowań akcji na główny rynek warszawskiego parkietu. Spółka musi jeszcze otrzymać zielone światło od akcjonariuszy, którzy odniosą się do kwestii zmiany rynku notowań jeszcze w tym roku. Harmonogram prac przygotowań do debiutu na GPW pozwala firmie na opuszczenie rynku NewConnect w drugiej połowie 2017 roku.

Obecnie Spółka nie ma potrzeb kapitałowych, gdyż w ostatnich emisjach prywatnych pozyskała pieniądze na rozwój działalności w ramach polskiego rynku. Z tego powodu władze Fachowcy.pl Ventures będą rekomendowały akcjonariuszom podjęcie decyzji o zamknięciu kapitału docelowego. Podobnie jak w przypadku przenosin na główny rynek GPW, akcjonariusze odniosą się do tej sprawy do końca tego roku.

Większość środków z emisji prywatnych, w których wzięli udział zarówno inwestorzy indywidualni jak i finansowi, przeznaczona została na rozbudowę zespołu sprzedażowego. Obecnie w dziale handlowym Fachowcy.pl Ventures pracują już 33 osoby, podczas gdy pod koniec pierwszej połowy tego roku było ich tylko 18. Do końca roku liczba handlowców w Spółce zwiększy się do ok. 50 osób. Wzmocnienie działu sprzedaży ma przełożenie na wzrost liczby klientów Spółki. Na koniec września było ich 1788, tj. o 125% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.

– Wzrost skali naszego biznesu od kilku miesięcy przekłada się na systematyczne zwiększanie się wyceny rynkowej Fachowcy.pl Ventures. Cieszymy się, że inwestorzy dostrzegli nasz potencjał i efekty zrealizowanej pracy w zakresie pozyskiwania nowych klientów. Zgodnie z naszymi prognozami obecna dynamika przyrostu nowych umów wskazuje, że osiągniemy próg rentowności pod koniec tego kwartału, a 2017 r. będzie pierwszym pełnym rokiem z dodatnim wynikiem netto. Te przełomowe wydarzenia oraz odpowiednia kapitalizacja skłaniają nas do podjęcia istotnych działań, które pozwoliłyby nam na przeniesienie spółki na główny rynek GPW. Wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy interesują się spółką ze względu na kwestie regulacyjne nie może zainwestować w nasze akcje, co jednak zmieni się po debiucie na rynku regulowanym. Harmonogram naszych prac zakłada, że dojdzie do tego w drugiej połowie przyszłego roku – tłumaczy Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl Ventures.

-

O Spółce

Grupa Kapitałowa Fachowcy.pl Ventures rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z Internetu. Usługi Spółki oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe. Dzięki posiadanej technologii, gromadząc dane w ramach całego procesu pozyskania zlecenia, Spółka buduje unikatową wiedzę na temat efektów prowadzenia działań reklamowych dla całego sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.