Fachowcy.pl Ventures w maju zwiększyła liczbę klientów o 265%

fachowcypl ventures w maju zwiekszyla liczbe klientow o 265
Udostępnij:
Notowana na NewConnect spółka Fachowcy.pl Ventures S.A. 1 czerwca 2016 r. miała 1373 klientów korzystających z abonamentowej usługi obecności w Internecie. Dla porównania przed rokiem (na dzień 1 czerwca 2015 r.) liczba klientów wynosiła 376.

Na koniec maja całkowita liczba, uwzględniająca rezygnacje, wzrosła o 265% w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Spółka dostarcza technologię wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji używane do pozyskiwania zleceń z Internetu, głównie dla małego i średniego biznesu.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

W samym maju liczba nowo podpisanych umów abonamentowych wyniosła 63 i była na zbliżonym poziomie do maja 2015 r. (64). Spółka osiągnęła wynik w ciągu 18 dni roboczych i przy dwóch długich weekendach w porównaniu do 20 dni pracujących i jednego długiego weekendu w maju ubiegłego roku.

Pomimo zbliżonej liczby umów istotnie wyższa była ich wartość. W maju przekroczyła ona 194 tys. złotych w porównaniu do 180 tys. zł przed rokiem. Przychód z poszczególnych klientów jest zróżnicowany w zależności od wybranego planu abonamentowego. Obecnie Spółka jest na etapie zwiększania liczebności działu sprzedaży, co w krótkim czasie przełoży się na znaczący wzrost liczby miesięczne podpisywanych umów.

– Od stycznia nie zwiększaliśmy liczby handlowców, gdyż chcieliśmy się uporać z portfelem zamówień pozyskanym na przełomie roku. Dynamiczna sprzedaż w czwartym kwartale napotkała z kolei na pewne ograniczenia produkcyjne. Od początku roku wprowadziliśmy jednak szereg usprawnień zwiększających efektywność i zdolności działu produkcji. W efekcie obecnie spółka może obsługiwać 150-200 nowych umów miesięcznie. Do końca roku oczekujemy, że nasze zdolności produkcyjne sięgną nawet 300 nowych pakietów miesięcznie – twierdzi Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl Ventures S.A.

Spółka pod koniec maja uplasowała emisję prywatną akcji, z której kapitał zostanie przeznaczony na zwiększenie zespołu handlowców. – W tym miesiącu zaczniemy powiększać dział sprzedaży i do końca trzeciego kwartału może on wzrosnąć nawet dwukrotnie. Jego wzmocnienie będzie miało istotny wpływ na wyższą sprzedaż już w lipcu – wyjaśnia Piotr Surmacki.

Więcej o Fachowcy.pl Ventures S.A.

Grupa Kapitałowa Fachowcy.pl Ventures S.A. rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z Internetu. Usługi Spółki oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe. Dzięki posiadanej technologii, gromadząc dane w ramach całego procesu pozyskania zlecenia, Spółka buduje unikatową wiedzę na temat efektów prowadzenia działań reklamowych dla całego sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.