Faktorama podpisała umowę z American Express

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

American Express

Udostępnij:

Faktorama podpisała umowę zAmerican Express. W wyniku zawarcia umowy Faktorama stała się międzynarodową zcentralizowaną platformą usług płatniczych (Centralised Payment Platform) akceptującą płatności online za towary i usługi przy użyciu kart płatniczych American Express. Z platformy korzystać będą obecni i przyszli klienci American Express mający siedzibę na terenie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

– Dzięki zawarciu umowy z American Express, Faktorama będzie obsługiwać płatności za dostawy towarów i usług o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Firmy będą mogły otrzymać istotne limity kredytowe, w oparciu o zasoby naszego partnera – American Express – stwierdził Jakub Ananicz, prezes zarządu Faktorama.

Kamień milowy

Faktorama będzie mogła korzystać z środków finansowych, jakie American Express udostępnia swoim klientom w ramach limitów kredytowych. Ponadto uzyska dostęp do klientów American Express ulokowanych w 30 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (European Economic Area – EEA).

– To kamień milowy w rozwoju firmy, który pozwoli znacznie zwiększyć wolumeny środków jakimi dysponujemy w finansowaniu firm. Limity kredytowe American Express oraz współpraca z tysiącami klientów Amex w Europie pozwolą nam oferować finansowanie łańcuchów dostaw dla transakcji krajowych i międzynarodowych. American Express to amerykańska korporacja, a my od kilkunastu miesięcy intensywnie rozwijamy się w Stanach. Liczymy, że w przyszłości współpraca z „Amex” zostanie poszerzona również o USA – dodaje Jakub Ananicz.

Przeczytaj również 👉 Masz pomysł, jak dbać o zasoby czystej wody? ING przeznaczy 1 mln zł dla najlepszych rozwiązań