FAMS – wsparcie dla rodziców – pozyskuje 400 000 dolarów w rundzie pre-seed prowadzonej przez SMOK Ventures

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

FAMS – wsparcie dla rodziców – pozyskuje 400 000 dolarów w rundzie pre-seed prowadzonej przez SMOK Ventures

Udostępnij:

FAMS, pomaga budować rodzicom silniejsze więzi emocjonalne z dziećmi i stać się lepszymi rodzicami poprzez rozmowy. Spółka zebrała 400 000 dolarów (1,6 mln zł) w ramach finansowania wstępnego. FAMS planuje wykorzystać pozyskany kapitał na rozwój produktu, pozyskiwanie użytkowników i eksplorację nowych rynków międzynarodowych.

Runda była prowadzona przez SMOK Ventures – amerykański fundusz inwestujący w założycieli z Europy Środkowo-Wschodniej, Andreya Avsievicha, business angela z 6 wyjściami, Dmitrija Smirnowa, partnera w Flint Capital – wczesnego inwestora innego odnoszącego sukcesy startupu zdrowotnego Flo oraz Ilya Lesuna, byłego CEO Vochi (przejętej przez Pinterest), który dołączył do nich jako anioł biznesu.

FAMS zna hacki na problemy rodziców

Założycielki FAMS to białoruskie emigrantki: Helene Malyutina (CEO) i Darya Kolkovskaya (COO) – obie doświadczone founderki, a także matki dwójki dzieci. Dzięki temu, że Darya jest praktykującym psychologiem rodzinnym od ponad 10 lat i certyfikowanym specjalistą, aplikacja zapewnia mamom i tatom sprawdzone, skuteczne hacki na typowe wyzwania, spersonalizowane programy pielęgnujące rozwój dziecka oraz angażujące rytuały mające na celu ustanowienie zdrowych nawyków. Co więcej, w aplikacji dostępny jest wyspecjalizowany chatbot AI zapewniający wsparcie 24/7.

– Każda nasza decyzja inwestycyjna zaczyna się od rozmowy w gronie zespołu założycielskiego. Helene jest zdeterminowana, chętna do nauki, analityczna i ma dar przyciągania wspaniałych ludzi, wszystkie cechy wymagane do odniesienia sukcesu jako founder – powiedział Borys Musielak, Partner Założycielski w SMOK.VC. – Rynek aplikacji parentingowych jest wypełniony treściami niskiej jakości i wierzę, że FAMS ma szansę zbudować coś większego niż to: globalną społeczność, bezpieczne miejsce dla rodziców do nauki, wymiany informacji i nawiązywania kontaktów, długo oczekiwaną instrukcję obsługi dziecka.

Na zdjęciu: Borys Musielak (SMOK Ventures) oraz Helene Malyutina (FAMS)

Pokolenie Z – rodzice zanurzeni w technologiach mobilnych

Obecnie millenialsi stanowią 80% rodziców z dziećmi poniżej 12 roku życia, a przewiduje się, że pokolenie Z będzie stanowić większość rodziców po raz pierwszy w USA przed 2025 rokiem. Ponieważ współcześni rodzice mają technologie i gadżety głęboko zintegrowane z ich codziennym życiem, asystenci rodzicielscy AI i aplikacje do budowania więzi rodzinnych mają duży potencjał rynkowy. Coraz więcej millenialsów i pokolenia Z staje się matkami i ojcami, rynek psychologii rodzicielstwa, który stanowi około 91,4 miliarda dolarów, stale przenosi się z tradycyjnego doradztwa rodzinnego, usług online, kursów i seminariów internetowych na szybko dostępne rozwiązania mobilne.

Helene Malyutina, założycielka FAMS, powiedziała: – Żyjemy w naprawdę niesamowitych czasach, w których każda rodzina stanowi jedność, a każdy jej członek z osobna ma możliwość ujawnienia swojego pełnego potencjału. Aplikacja FAMS oferuje nowy sposób rozumienia i zarządzania klimatem emocjonalnym w rodzinie poprzez naukę z interaktywnymi historiami. Nie uczymy rodziców, jak żyć i co robić. Zamiast tego dajemy im wybór i za pomocą symulatora pokazujemy konsekwencje ich codziennych wyborów komunikacyjnych.

 

Przeczytaj także:

PFR Ventures inwestuje ponad 150 mln zł w 4 polskie fundusze VC. Na liście m.in. Inovo VC, Market One Capital i SMOK Ventures

SMOK Ventures II – Startupy w CEE i diasporze otrzymają ponad 100 mln zł

 

Opracowanie: KK