Farada Group pozyskała milion złotych. Stworzy platformę do lądowania dronów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Farada Group

Udostępnij:

Polski startup Farada Group zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i wdrażaniem do użytkowania bezzałogowych statków powietrznych. Właśnie zamknął rundę finansowania, w której zebrał milion złotych od Green Ventures.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że zespół odpowiedzialny za Farada Group przeznaczy pozyskane środki na rozwój projektu DROP DRONE, czyli bezpiecznych lądowisk w obszarze aglomeracji miejskich.

– Prace badawcze zakładają stworzenie prototypu platformy, która będzie łatwa w montażu i nie będzie wymagać istotnych zmian w konstrukcji dachu. DROP DRONE nawet w trudnych warunkach pogodowych zapewni bezpieczne, stabilne lądowanie bezzałogowym statkom powietrznym oraz równie bezpieczny proces przekazania przesyłki – piszą przedstawiciele kancelarii Ślisz-Sandecka Kozioł & Partnerzy, którzy uczestniczyli w procesie inwestycyjnym i negocjacjach z funduszem Green Ventures.

Kolejny sukces

Właśnie pozyskane środki finansowe nie są pierwszym sukcesem, jakie zespół Farada Group ma na swoim koncie. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca tego roku założyciele startupu zdobyli III miejsce w kategorii „Startup” w konkursie, który towarzyszył trzeciej edycji festiwalu Carpathian Startup Fest 2023.

Zachęcamy do przeczytania relacji z tego wydarzenie. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem.