Farmy w kontenerze i kontrolowanym środowisku sposobem na suszę

farmy w kontenerze i kontrolowanym srodowisku sposobem na susze
Udostępnij:
Polsko–irlandzki startup Farmony podpisał umowę dystrybucyjną z amerykańską firmą Sananbio, która jest czołowym producentem sprzętu do hydroponicznych upraw pionowych w kontrolowanym środowisku. Europejska ekspansja Sananbio będzie prowadzona z Polski.

Sananbio działa w dziedzinie oświetlenia ogrodniczego LED, oraz technologii hydroponicznych upraw pionowych. Celem Farmony z siedzibą w Skoczowie, oraz Dublinie jest zbudowanie sieci wertykalnych farm na terenie całej Europy.

Nasz klimat wciąż się zmienia, grożą nam susze i poważne braki w dostawach świeżej żywności. W związku z tym produkcja żywności musi cały czas ewoluować, aby dotrzymać kroku tym bezprecedensowym zmianom. Z wielką przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie naszej współpracy z Sananbio. Od teraz światowi liderzy w najnowocześniejszej technologii rolnictwa pionowego opracowanej w celu wzmocnienia pozycji współczesnego rolnika i pobudzenia zrównoważonej lokalnej produkcji żywności. Sananbio jest dla nas idealnym partnerem technologicznym, który uzupełnia nasze niestandardowe, w pełni zautomatyzowane procesy uprawne – mówi John Paul Prior, dyrektor ds. Strategii i Sprzedaży, Farmony.

Farmony zostało założone w 2018 roku i ma oddział technologiczny w Skoczowie, gdzie trwają nieustanne prace nad rozbudowaną automatyką do kontroli i monitorowania upraw. Farmony włączy technologię Sananbio do swoich rozwiązań w zakresie upraw pionowych w kontrolowanym środowisku.

– W Farmony widzimy idealnego partnera do rozszerzenia naszej technologii na rynki europejskie. Przy ponad milionie metrów kwadratowych komercyjnych gospodarstw upraw pionowych korzystających z systemu RADIX, rolnicy i inwestorzy w ponad 10 krajach wierzą w opracowaną przez nas technologię upraw. W Farmony mamy partnera, który wnosi znaczącą wartość do naszej oferty produktów poprzez wyjątkowe podejście do automatyki przemysłowej, informatyki, analityki i koncentrację na projektach IoT – mówi Michael Yates, wiceprezes ds. sprzedaży, Sananbio.