Fasadio zwycięża w programie ReaktorX. Pomoże projektować elewacje domów

fasadio zwycieza w programie reaktorx pomoze projektowac elewacje domow
Udostępnij:
Po dziesięciu tygodniach akceleracji 11 startupów zakończyło w miniony poniedziałek program ReaktorX i zaprezentowało się przed jury. Zwycięzcą tej edycji jest Fasadio.

Na zdjęciu: Magdalena Sobczyńska, założycielka Fasadio | fot. Kamil Krawczyk

Budowniczy i projektanci

– W projekcie Fasadio doceniam jego świeżość, potencjał rynkowy, dotychczasową trakcję oraz prostotę. Fakt, że jego założycielką jest kobieta, których w środowisku startuperek jest wciąż tak niewiele - a które Black Swan Fund wspiera - zdeterminował mój wybór – mówi członkini jury Inga Kasak, która zarządza funduszem Black Swan Fund.

Fasadio to narzędzie stworzone przez Magdalenę Sobczyńską. Łączy osoby budujące dom z projektantami, którzy „całkowicie zdalnie są w stanie stworzyć wizualizację, oszacować koszta inwestycji i zaproponować materiały do realizacji projektu”. Według organizatorów programu, wygrał właśnie tej projekt, bo automatyzuje proces obsługi klienta i można go skalować na wiele rynków. Ponadto ma być szybszy niż konkurencja.

Druga edycja

Podczas demo night na startupy głosowało nie tylko jury, ale również publiczność. W komunikacie prasowym czytamy, że w tej sekcji zwyciężył Nebula Network, który rozwiją „ogromną rozproszoną chmurę obliczeniową, która ma docelowo konkurować z potentatami rynku jak Amazon czy Google”. Przewagą startupu jest technologia multichain, czyli nowy sposób szybkiego zapisu danych wzorowany na blockchainie, znany z kryptowalut takich jak Bitcoin. Startup zebrał już pół mln złotych finansowania.

Zakończona edycja programu pre-akceleracji ReaktorX jest drugą, do której zgłosiło się jesienią ubiegłego roku ponad sto startupów. W miniony poniedziałek jedenaście najlepszych zaprezentowało swoje projekty po dziesięciu tygodniach intensywnej pracy. Organizatorzy zapewniają, że ruszą z kolejną odsłoną wydarzenia.