Festiwal Przemiany – spotkanie Soundcloud

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

3 września w Centrum Nauki Kopernik, w ramach festiwalu Przemiany, zapraszamy na otwarte spotkanie z twórcą Soundcloud – Erikiem Wahlforssem.

3 września w Centrum Nauki Kopernik, w ramach festiwalu Przemiany, zapraszamy na otwarte spotkanie z twórcą Soundcloud – Erikiem Wahlforssem.

Soundcloud – internetowa platforma umożliwiająca muzykom dzielenie się swą twórczością, w bardzo krótkim czasie stał się jednym z głównych narzędzi promocji i bezpłatnej dystrybucji muzyki, skupiającym artystów, producentów i DJ-ów z całego świata. Po wykładzie na temat historii i przyszłości Soundcloudu zaprosimy do dyskusji, której punktem wyjścia będzie powszechny dostęp do muzyki przez internet.

Jak rozwój technologiczny wpływa na twórczość, dystrybucję i odbiór muzyki na całym świecie? Czy duże wytwórnie są jeszcze potrzebne? Co ilość sprzedanych płyt CD mówi o stopniu zaawansowania cywilizacyjnego danego kraju? Jakie jeszcze zmiany czekają nas w cyfrowym świecie dźwięków i gdzie na mapie tego świata znajduje się Polska? Zapraszając przedstawicieli polskiej branży muzycznej, liczymy na konstruktywną wymianę poglądów i opinii.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.

CZAS: 3 WRZEŚNIA, SOBOTA, 17.00-19.00
MIEJSCE: SALA AUDYTORYJNA – CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Spotkanie Soundcloud jest jednym z wydarzeń festiwalu Przemiany, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

źródło: informacja prasowa