ffVC Tech & Gaming zainwestował w PandaScore – startup dostarczający dane o rozgrywkach e-sportowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ffVC Tech & Gaming zainwestował w PandaScore – startup dostarczający dane o rozgrywkach e-sportowych

Udostępnij:

Założony w Paryżu startup PandaScore, który dostarcza dla szybko rozwijającej się branży e-sportowej statystyki w czasie rzeczywistym oparte na sztucznej inteligencji, zebrał 2 miliony euro w rundzie finansowania prowadzonej przez fundusz ffVC Tech & Gaming. W rundzie wzięły udział renomowane, europejskie fundusze VC: Alven i Serena Capital, za którym stoi francuski FDJ.

Runda finansowania z udziałem ff Venture Capital (ffVC) Tech & Gaming pozwoli PandaScore na dalsze prace rozwojowe technologii AI i zwiększenie zatrudnienia w Polsce. Francuski startup współpracuje już ze specjalistami z Polski, a w planach firmy jest otworzenie polskiego oddziału firmy i rozszerzenie zatrudnienia o kolejnych pracowników z sektora IT.

– Udział w rundzie finansowania, która skupiła największych europejskich inwestorów VC to ogromny sukces dla polskiego zespołu inwestycyjnego ffVC. Cieszymy się, że możemy być częścią międzynarodowego sukcesu PandaScore i wspierać go w działaniach na polskim rynku – komentuje  Mariusz Adamski, Partner w ffVC. Innowacyjna technologia i zaangażowanie zespołu PandaScore idealnie wpisują się w wartości i strategię inwestycyjną funduszu ffVC Tech & Gaming, która skupia się na sektorach związanych z gamingiem, wykorzystaniem danych i rozwojem technologii AI – dodaje.

Technologia sztucznej inteligencji wykorzystywana przez PandaScore pozwala na zbieranie danych z trwających rozgrywek e-sportowych, w celu analizy najbardziej przydatnych informacji. Nadawcy e-sportowi mogą z kolei wykorzystać dostarczane za pośrednictwem API dane do wzbogacenia transmisji i odbioru turniejów przez widzów. Narzędzie to jest również wykorzystywane przez branżę bukmacherską i pozwala na lepszą predykcję wyników rozgrywek, w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Firma jest jednym z europejskich liderów w swoim segmencie, a wśród klientów PandaScore znajdują się najwięksi międzynarodowi bukmacherzy, jak m.in.: Betcris, czy Ladbrokes.

– Widoczny wzrost zainteresowania e-sportem jest ściśle powiązany z rynkiem analityki danych. Możliwość prezentacji statystyk w trakcie rozgrywki pozwala firmom medialnym na pokazanie bardziej angażujących treści. Przekłada się to bezpośrednio na kontrakty i pieniądze ze sponsoringu, które napędzają rozwój branży e-sportowej – komentuje FlavienGuillocheau założyciel i dyrektor generalny PandaScore.

– Dalszy rozwój technologii PandaScore, a co za tym idzie potencjał tworzenia nowych miejsc pracy na polskim rynku, to doskonała wiadomość nie tylko dla Totalizatora Sportowego jako inicjatora Funduszu, ale także ważny sygnał dla polskiego środowiska e-sportowego, z którym jesteśmy związani od lat – mówi Maciej Makuszewski, Dyrektor Biura Strategii w Totalizatorze Sportowym.

PandaScore dostarcza danych z rozgrywek e-sportowych, w takich grach jak: League of Legends, DOTA 2, Counter Strike: Global Offensive, Call of Duty, Rocket League, Overwatch, PUBG, FIFA, Valorant oraz King of Glory. W planach firmy jest rozszerzanie swojego portfolio o kolejne tytuły.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem