Film The Startup Kids powraca na ekrany Startera!

Dodane: 11.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Już 17 stycznia w Gdańsku po raz drugi odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego The Startup Kids. Pokaz rozpocznie się o godz. 17.00, a zaraz po pokazie odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Creative People/Creative Ideas.

Już 17 stycznia w Gdańsku po raz drugi odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego The Startup Kids. Pokaz rozpocznie się o godz. 17.00, a zaraz po pokazie odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Creative People/Creative Ideas, podczas którego o globalnych startupach w Polsce rozmawiać będą m.in. Marcin Borecki (PlaceChallenge) oraz Rafał Janik (Thinkmedia.pl).

Film Startup Kids opowiada o młodych biznesmenach z Europy i USA. Składają się na niego wywiady z twórcami znanych na całym świecie startupów, którzy opowiadają o początkach swoich firm i pomysłach na biznes. W filmie zobaczyć będzie można historie rozwoju największych firm między innymi: Scribd, Techcrunch czy Dropbox. Przedsiębiorcami są też same twórczynie filmu, Islandki Vala Halldorsdottir i Sesselja Vilhjalmsdottir, które swoją pierwszą działalność gospodarczą założyły krótko po implozji ekonomicznej Islandii. Ich ambicją jest motywowanie innych młodych ludzi do rozwijania przedsiębiorczości.

Aby obejrzeć The Startup Kids w Gdańsku, należy wejść na stronę startupkids.inkubatorstarter.pl i wypełnić formularz. Liczba miejsc na ten wyjątkowy wieczór jest ograniczona, organizatorzy zachęcają więc do szybkiej rejestracji. Wstęp na projekcję filmu kosztuje 5zł.

Zaraz po pokazie, o godz. 18.00 Inkubator STARTER zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Creative People/Creative Ideas:

„Globalnie? Czemu nie?”

O globalnych startupach w Polsce rozmawiać będą:

Marcin Borecki

Właściciel i dyrektor PlaceChallenge Inc. w jednej osobie. Optymista, nieznoszący porażek. Od lat programista, od dawna architekt, z zamiłowania trener. Tworzy gry z pasji, aplikacje z potrzeby, a wiedzą dzieli się z zamiłowania.

Rafał Janik

Specjalista w zakresie mediów internetowych, marketingu i e-commerce. Z rynkiem internetowym związany jest od 7 lat, podczas których zdobył bogate doświadczenie zawodowe zarządzając kilkoma spółkami internetowymi oraz prowadząc projekty dla różnorodnych klientów, od startupów po projekty dla korporacji. Zdobył duże doświadczenie uruchamiając kilka serwisów internetowych, dla których z powodzeniem znalazł inwestorów. Prowadzi również wydawnictwo biznesowe skierowane przenosząc na rynek polski najciekawsze tytuły z USA. Prywatnie wielki fan książek i swojej rodziny.

Mateusz Marmołowski

Twórca Rezumey.pl, który umożliwia tworzenie CV w formie infografiki. Ostatnie lata spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozwijał amerykańską siedzibę spółki InteliWISE USA Inc. Wdrażał technologię przetwarzania języka naturalnego u amerykańskich gigantów z listy Fortune 100. Ukończył wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Pracował również ośrodku badawczym DERI w Irlandii nad rozwojem standardów W3C Semantic Web.

Aby wziąć udział w spotkaniu Creative People/Creative Ideas należy wejść na stronę https://inspired-styczen2013.konfeo.com/ i wypełnić formularz rejestracyjny.

Organizatorami projekcji filmu The Startup Kids są wydawnictwo Thinkmedia.pl, właściciel portalu Venturecity.eu, oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.