Finał krajowego etapu międzynarodowego konkursu Hack4Europe

final krajowego etapu miedzynarodowego konkursu hack4europe
Udostępnij:
Narodowy Instytut Audiowizualny, Fundacja Europeana oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe mają przyjemność zaprosić na wyjątkowe wydarzenie z pogranicza technologii i kultury - finał krajowego etapu międzynarodowego konkursu Hack4Europe.

Narodowy Instytut Audiowizualny, Fundacja Europeana oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe mają przyjemność zaprosić na wyjątkowe wydarzenie z pogranicza technologii i kultury - finał krajowego etapu międzynarodowego konkursu Hack4Europe. Odbywający się 26 i 27 maja 2012r. w Warszawie hackaton Hack4Europe to dwudniowy maraton programowania, którego uczestnicy stworzą aplikacje z wykorzystaniem otwartych zasobów Europeany - największej europejskiej biblioteki cyfrowej.

Finał odbędzie się 27 maja 2012 roku o godzinie 16:30 w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną prototypy aplikacji opracowanych przez uczestników konkursu, publiczność wybierze zwycięzcę nagrody specjalnej, a jury ogłosi oficjalny werdykt.

Hack4Europe jest cyklem europejskich hackatonów, w ramach którego zaplanowane są maratony programowania m.in. w Warszawie, Leuven i Kopenhadze. Zadaniem uczestników każdego z maratonów jest opracowanie aplikacji bazujących na cyfrowych zasobach europejskiej biblioteki cyfrowej Europeany. Najlepsze aplikacje wyłonione podczas każdego z europejskich półfinałów konkursu zostaną następnie ocenione przez międzynarodowe jury i nagrodzone podczas finału konkursu w Brukseli.

źródło: informacja prasowa