Finaliści LabStara wybrani!

Dodane: 09.05.2011

Lech Romański

Udostępnij:

LabStar, konkurs Wirtualnej Polski dla startupów internetowych, wchodzi w fazę dopracowania najlepszych pomysłów. Podczas dwudniowej sesji półfinałowej przed Komisją Programową zaprezentowali się twórcy 40 najciekawszych projektów, spośród aż 820 zgłoszonych. Jury wyłoniło sześć najlepszych.

LabStar, konkurs Wirtualnej Polski dla startupów internetowych, wchodzi w fazę dopracowania najlepszych pomysłów. Podczas dwudniowej sesji półfinałowej przed Komisją Programową zaprezentowali się twórcy 40 najciekawszych projektów, spośród aż 820 zgłoszonych. Jury wyłoniło sześć najlepszych. Autorzy finałowych startupów powalczą o możliwość realizacji pomysłu wspólnie z Wirtualną Polską.

Do konkursu, w zaledwie dwa miesiące, zgłoszono aż 820 projektów. To pokazuje, jak aktywni i twórczy są polscy internauci. Mam jednak świadomość, że dobry pomysł to nie wszystko. Równie ważne jest zaplecze technologiczne, finansowe, back office’owe. Zapewniamy, że Wirtualna Polska, jako liczący się gracz na rynku internetowym, może swoim doświadczeniem i możliwościami wspomóc najciekawsze pomysły, sama również na tym zyskując – mówi Marcin Pokojski z Wirtualnej Polski, współodpowiedzialny za projekt.

Do półfinału konkursu zakwalifikowano 40 najlepszych projektów. Ich twórcy zaprezentowali swoje pomysły Komisji Programowej, składającej się z ekspertów branży internetowej. Ta wybrała 6 finałowych startupów: FXone, GeoCraft, Kreatywnie, SeeBee, Transpoid oraz Warszawa 2030. Przez najbliższe miesiące finaliści będą, pod okiem mentorów, dopracowywać swoje projekty, m.in. opracowywać biznesplan, uszczegóławiać koncepcję i ustalać harmonogram na pierwsze pół roku współpracy z WP. Twórcy projektów zostaną też, przy pomocy recenzentów, przygotowani do prezentacji finałowych. Finisz ostatniego etapu LabStara odbędzie się 25 lipca w Warszawie.

Polski rynek startupów staje się coraz ciekawszy, istnieje bowiem coraz więcej programów gwarantujących, jak LabStar, kilkumiesięczną akcelerację rozwoju młodych firm. Można już też zaryzykować twierdzenie, że po stronie inwestycyjnej widoczna jest przewaga podaży nad popytem, co kilka lat temu było nie do pomyślenia. – mówi Andrzej Kiesz z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt. – Dzięki takim programom osoby z pomysłami mają szansę nauczyć się, jak przekuć pomysł, często stricte techniczny, na dobry pomysł biznesowy i jak nie przepalić pieniędzy, które można uzyskać w ramach różnych form finansowania. LabStar spotkał się z uznaniem uczestników. Półfinaliści przekazali nam pozytywne opinie na temat programu, otrzymujemy też liczne zapytania o kolejne edycje konkursu.

Celem programu LabStar jest realizacja nowatorskich projektów, zgłoszonych przez internautów (osoby fizyczne lub zespoły). Z twórcami najciekawszych pomysłów Wirtualna Polska zawiąże formalną współpracę, oferując wsparcie finansowe i technologiczne. W nowo powołanych spółkach portal pełnić będzie rolę wspierającą, pozostawiając pomysłodawcom zarządzanie projektem.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem