Finalista TechCrunch Disrupt stawia drinka!

Dodane: 15.09.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Shaker zwyciężył edycję TechCrunch Disrupt w San Francisco, pokonując 6 innych finalistów.

Shaker zwyciężył edycję TechCrunch Disrupt w San Francisco, pokonując 6 innych finalistów: Bitcasa, Cake Health, Farmigo, Prism Skylabs, TalkTo oraz Trello.

Shaker to izraelski startup, który swoją funkcjonalnością łączy Second Life’a, The Sims oraz Turnable.fm z Facebookiem, tworząc wirtualne miejsce spotkań, gdzie awatar stworzony przez użytkownika może chodzić po barze, włączać ulubioną muzykę, a nawet postawić drinka znajomemu. To, że korzystając z Shakera sterujemy własnym awatarem, nie zatrzymuje nas od poznania osób, które są znajomymi naszych przyjaciół – wszystkich w „barze” wyróżniać ma kolorystyka, tak abyśmy wiedzieli kto jest czyim znajomym. Startup zbiera również informacje np. o dacie Twoich urodzin i próbuje wśród nich znaleźć osobę o tej samej dacie urodzin czy taką, która ma podobne zainteresowania co my, dzięki czemu mamy o czym rozmawiać i dzielić się doświadczeniami.

Do tej pory projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 3 milionów dolarów. Nagrodą główną był puchar TechCrunch Cup oraz 50,000 dolarów. Drugie miejsce w tej edycji, zajął Prism SkyLabs – startup pozwalający przedsiębiorcom na przechwycenie obrazów z filmów video tak, by mogli je w łatwy sposób przekazać konsumentom i opinii publicznej. Co ciekawe, w Shakera jak i w Prism SkyLabs zainwestował założyciel CrunchFund, Michael Arrington.

źródło: techcrunch.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem