Finansowanie firm o wysokim potencjale wzrostu

finansowanie firm o wysokim potencjale wzrostu
Udostępnij:
16 i 17 października br. odbędzie się na międzynarodowa konferencja "Finansowanie firm o wysokim potencjale wzrostu / Financing high-growth firms" organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Secus Wsparcie Biznesu oraz Giza Polish Ventures.

16 i 17 października br. odbędzie się na międzynarodowa konferencja "Finansowanie firm o wysokim potencjale wzrostu / Financing high-growth firms" organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Secus Wsparcie Biznesu oraz Giza Polish Ventures. Spotkanie jest skierowane do właścicieli i menadżerów innowacyjnych technologicznych firm sektora MSP, którzy szukają finansowania na dynamiczny rozwój i rozważają wejście na rynki globalne.

W trakcie dwóch dni konferencji zostanie porównany rynek giełdowy i fundusze Venture Capital jako źródła kapitału dla innowacyjnych firm. Z powodu rosnącego znaczenia i zainteresowania wyjściem polskich firm na rynki międzynarodowe, organizatorzy kładą szczególny nacisk na przekazanie polskim spółkom doświadczeń zagranicznych.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie strategie wykorzystują menadżerowie firm i inwestorzy VC z takich krajów, jak: USA, Izrael, Niemcy, Portugalia czy Republika Czeska. Inwestorzy z funduszy Venture Capital i Aniołowie Biznesu opowiedzą o wsparciu finansowym i pozakapitałowym jakiego udzielają firmom, z którymi współpracują. Jak mogą wesprzeć je w wejściu na globalne rynki i jak korzystając z własnego doświadczenia biznesowego pomagają firmie zbudować pozycję na rynku. Oprócz zagranicznych gości swoim doświadczeniem podzielą się przedstawiciele polskich funduszy VC i firm, które już funkcjonują na rynku globalnym.

Zapraszając na wydarzenie prezes funduszu GPV, Zygmunt Grajkowski, podkreśla - „Kluczowym kryterium wyboru projektów inwestycyjnych dla technologicznych funduszy VC jest kapitał intelektualny jakim dysponują innowacyjne spółki. W dzisiejszej ekonomii unikalna własność intelektualna jest głównym generatorem wartości przedsiębiorstw. Swoją wiedzą na ten temat podzielą się z uczestnikami Konferencji doświadczeni partnerzy zarządzający wiodących funduszy Venture Capital z Izraela i Niemiec. Podczas konferencji wyjaśnimy te jak i inne kryteria jakimi posługujemy się w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych. Doświadczeniem z współpracy z nami podzielą się również założyciele spółek, w które zainwestowaliśmy. Wyjaśnią na czym polega przygotowanie się do inwestycji z VC oraz jak przebiega późniejsza współpraca z funduszem przy opracowywaniu strategii rozwoju spółki. Rola jaką odgrywa wsparcie merytoryczne i biznesowe inwestorów VC, Aniołów Biznesu oraz akceleratorów będzie wątkiem przewijającym się przez większość dyskusji panelowych pierwszego dnia konferencji.”

W trakcie drugiego dnia poświęconego rynkowi NewConnect uczestnicy zapoznają się z doświadczeniami najbardziej innowacyjnych firm na tym rynku i inwestorów, którzy w nie zainwestowali. Będzie to druga odsłona debaty, jaka została zainicjowana zeszłoroczną konferencją „Po kapitał na NewConnect”.

- Powstanie rynku NewConnect wynikało z potrzeby stworzenia platformy, na której mogłyby się spotkać innowacyjne technologiczne firmy poszukujące źródeł finansowania oraz inwestorzy, którzy są zainteresowani włożeniem swojego kapitału w bardziej ryzykowne przedsięwzięcia, w zamian za wyższy zysk. Mimo wielu obaw, że NewConnect przyniesie nam falę bankructw firm będących internetowymi wydmuszkami, po kilku latach możemy powiedzieć, że rynek działa prawidłowo i spełnia swoje funkcje, choć inwestorom nie jest łatwo na nim zarobić. Podczas konferencji chcielibyśmy przedstawić jak funkcjonuje ten rynek, jakie firmy mogą efektywnie pozyskać na nim kapitał i porozmawiamy o tym, co zrobić aby NewConnect stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów. – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

- Konferencja Finansowanie Firm o Wysokim Potencjale Wzrostu jest kolejnym projektem, w który realizujemy w ramach Secus Wsparcie Biznesu. Podczas spotkania oprócz nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, uczestnicy będą mogli czerpać niezbędną wiedzę od przedstawicieli bardziej doświadczonych firm. Na pewno uzyskają również informacje dotyczące rynku, tego co obecnie się dzieje, oraz możliwościach wsparcia i finansowania kreatywnych projektów. Z doświadczenia wiemy, że takie konferencje są bardzo inspirujące i skutecznie pomagają w rozwoju rodzimej przedsiębiorczości. – podkreśla Grzegorz Pędras prezes Secus Asset Management.

Ideą połączenia w trakcie konferencji Finansowanie Firm o Wysokim Potencjale Wzrostu trzech tematów: inwestycji Aniołów Biznesu, funduszy Venture Capital i rynku NewConnect jest wspólny mianownik łączący te źródła kapitału - w wysokorozwiniętych gospodarkach są one podstawową formą finansowania rozwoju dynamicznie rozwijających się firm w pierwszych latach ich istnienia. A na przestrzeni ostatnich kilku lat znaczenie funduszy Venture Capital, kapitału giełdowego i kapitału pochodzącego od Aniołów Biznesu dynamicznie rośnie również w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w Sali NewConnect warszawskiej GPW (ul. Książęca 4).

Więcej informacji na stronie www.seg.org.pl oraz www.high-growthconference.pl

źródło: informacja prasowa