Finansowanie własnej firmy? Jak szukać i kogo pytać o szczegóły

finansowanie wlasnej firmy jak szukac i kogo pytac o szczegoly
Udostępnij:
Prowadzisz własną działalność lub masz pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków, żeby rozpocząć działania? Na rynku jest wiele źródeł pozyskiwania funduszy, których potrzebuje przedsiębiorca. Dowiedz się jak je zdobyć.

Ponad 70% młodych ludzi jako główną barierę przed założeniem własnej działalności wskazuje kwestię finansową, czyli brak kapitału na start oraz obawa przed utrzymaniem płynności finansowej firmy. Są to często racjonalne obawy, warto jednak zauważyć, że na rynku źródeł finansowania nie brakuje. Jeśli ktoś chce dać nam pieniądze, to warto wyciągnąć po nie rękę.

fot. pixabay.com

Doradztwo eksperckie w zasięgu twojej myszki

Od 13 lipca 2015 będzie trwał “Tydzień Finansowy” na platformie TOKEO, gdzie można spotkać się online z ekspertami, wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach online, a także umówić się na indywidualne konsultacje. Specjaliści udzielają konkretnych informacji związanych z pozyskiwaniem funduszy lub kredytowaniem własnej działalności biznesowej. Co więcej na platformie TOKEO można również porozmawiać z przedstawicielami funduszu kapitałowego Black Pearls VC , gdzię czekają m.in. Wojciech Drewczyński, Alexander Lubański i Radosław Białas.

Ocean możliwości poszukiwania kapitału

Obecnie na rynku jest bardzo wiele możliwości ułatwiających start biznesu. Zanim jednak wybierzemy konkretny kierunek skąd pozyskiwać finansowanie, musimy jasno określić obszar działalności, a także zdefiniować czym będzie się zajmowała firma.

Przedsiębiorcza osoba dba o każdą wydaną złotówkę, więc aby dobrać odpowiednie finansowanie, warto iść w kierunku jak najmniejszych kosztów. Dotyczy to się zarówno pozyskiwania bezzwrotnych pożyczek z Urzędu Pracy czy dotacji unijnych. W obu przypadkach trzeba napisać odpowiedni wniosek, który będzie rozpatrywany. Warto takie decyzje skonsultować ze specjalistami, którzy zjedli zęby na prowadzeniu własnej działalności i mają szeroki zasięg kontaktów. Wiedzą w jaki sposób komunikować skutecznie swoje potrzeby i jak osiągać założone przez siebie cele.