Finch Capital inwestuje milion złotych w PerfOps

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Finch Capital inwestuje w PerfOps. Spółka przeznaczy pozyskany kapitał na opracowywanie nowego inteligentnego narzędzia do równoważenia obciążenia sieciowego w chmurze.

fot. unsplash.com

PerfOps to polska spółka programistyczna, dostarczająca analitykę dla firm zajmujących się infrastrukturą internetową. Platforma zakończyła właśnie etap finansowania zalążkowego w wysokości 2 milionów złotych. Finch Capital zainwestował w projekt 1 milion złotych, reszta pochodziła od innych, nowo pozyskanych inwestorów.

Środki uzyskane na etapie wsparcia kapitałowego zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę inteligentnego produktu sieciowego opartego na chmurze. Prace zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach. Narzędzie pozwoli klientom na tworzenie prostych lub złożonych zasad przekierowywania obciążenia na podstawie takich parametrów jak wydajność w czasie rzeczywistym i dostępność, koszt, czy inne wymagane przez klienta czynniki, w tym jego własne dane. Przykładem użycia jest równoważenie obciążenia w oparciu o wiele sieci CDN. Inteligentne produkty tego typu wciąż są rzadkością na rynku i bywają trudne w integracji.

PerfOps oferuje platformę analityczną oraz możliwość monitorowania wydajności sieci CDN (Content Delivery Network) i systemu DNS (Domain Name System), które są ważnymi elementami infrastruktury internetowej. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na szybkie diagnozowanie problemów, identyfikowanie wąskich gardeł oraz upraszcza monitorowanie rozproszonych aplikacji sieciowych przy użyciu danych na temat wydajności sieci w czasie rzeczywistym.

Platforma PerfOps zbiera dane metryki realnych użytkowników (RUM) z milionów danych porównawczych oraz dane syntetyczne z ponad 200 serwerów z całego świata, które umożliwiają przeprowadzanie testów sieciowych w czasie rzeczywistym dla ponad 1300 firm na całym świecie. Wynikami testów są wartościowe dane, których można użyć w dziale technicznym, marketingu i sprzedaży. Z rozwiązań PerfOps korzystają m.in. Apple, Google, Comcast, CloudFlare, Oracle, Automattic i Cisco. Co ważne, wiele usług oferowanych jest bezpłatnie, a klienci ponoszą koszty jedynie w przypadku korzystania z bardziej rozbudowanych modułów. 

Doceniamy fakt, że otrzymaliśmy wsparcie Finch Capital. Dzięki temu zdobyliśmy wiedzę, która pozwoli zwiększyć skalę działalności, a także kapitał, który wesprze firmę przez kolejne kilka lat, co zapewni szybki rozwój oraz zdobycie udziałów w rynku – powiedział Dmitriy Akulov, założyciel i CEO PerfOps. 

– Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć tak wykwalifikowany zespół, którego innowacyjne rozwiązania pozwalają na zwiększenie wydajności aplikacji internetowych na rynku globalnym. Jest to nasza pierwsza inwestycja w Polsce. Polska to kraj, w którym widzimy bardzo interesujące możliwości inwestycyjne, zwłaszcza w dziedzinie innowacji technologicznych i aplikacji – powiedział Radboud Vlaar, partner Finch Capital.

Wsparcie PerfOps to kolejna inwestycja Finch Capital w 2018 r. Wcześniej beneficjentami finansowania zostały m.in: irlandzka spółka Supply Finance, zajmująca się finansowaniem handlu małych i średnich przedsiębiorstw, platforma blockchainowa Brickblock, oferująca tokenowe aktywa w nieruchomościach z główną siedzibą w Berlinie, czy platforma TADA z Indonezji zajmująca się budowaniem lojalności i poparcia marek.