FindAir – najlepszym medycznym startupem w CEE

Dodane: 18.05.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Właśnie dziś na infoShare 2017 jury konkursu Digital Healthcare Hackathon wybrało najlepszy medyczny startup w CEE. FindAir przekonało do siebie 9 międzynarodowych ekspertów i zgarnęło 17,5 tysiąca Euro. Drugie i trzecie miejsce zajęły adekwatnie: StethoMe™ oraz Medical Simulation Technologies.

Po wygraną w konkursie Digital Healthcare Hackaton sięgnęły startupy FindAir, StethoMe™ i Medical Simulation Technologies Sp. z o.o.. Przez prawie 3 miesiące firmy konkurowały między sobą i z ponad setką innych startupów. Ich zadaniem było przekonać do siebie międzynarodowe jury.

Konkurs był współorganizowany przez infoShare oraz Interizon, Pomorski Klaster ICT, w ramach europejskiego projektu Innolabs należącego do programu Horyzont 2020.* Nagrody to w sumie 36 tys. Euro dzięki, którym dobrze zapowiadające się startupy z branży medycznej będą mogły rozwijać swoje produkty.

– Pierwsza edycja Digital Healthcare Hackathon była nie lada wyzwaniem. Dziękujemy naszemu partnerowi za to, że wspólnie mogliśmy znaleźć te wspaniałe projekty. Jestem przekonany, że ochrona zdrowia to obszar, w którym technologia ma coraz więcej do powiedzenia. I jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! – podkreśla Grzegorz Borowski, CEO Fundacji InfoShare.

1. Nagroda

FindAir – to firma tworząca inteligentne rozwiązania wspierające osoby chore na astmę. Rozwiązania FindAir bazują na połączeniu fizycznego urządzenia z aplikacją na telefon oraz ze specjalnie opracowanymi algorytmami sztucznej inteligencji. Więcej informacji na temat zwycięzcy jest dostępne pod linkiem oraz na tej stronie.

2. Nagroda

StethoMe™ – to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Słowem Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się pod tym linkiem oraz na tej stronie.

3. Nagroda

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. – to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wdrażająca na rynek nowatorskie symulatory służące do szkolenia lekarzy specjalistów w zakresie echokardiografii oraz mikroinwazyjnych operacji serca. Więcej informacji na temat firmy pod tym linkiem oraz na stronie www.mstech.eu.

O infoShare

Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie. Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startup’erzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology.