FindFunds.pl i IQ Partners S.A. nawiązują współpracę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

FindFunds.pl – platforma crowdfundingu udziałowego, oraz IQ Partners S.A. – fundusz, który inwestuje w spółki na wczesnym etapie rozwoju właśnie nawiązały współpracę. Dla IQ Partners S.A. partnerstwo z FindFunds.pl oznacza dostęp do nowoczesnej formy walidowania biznesu.

FindFunds.pl natomiast zyskało doświadczonego partnera, który na swoim koncie ma ponad 100 zrealizowanych projektów inwestycyjnych.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

FindFunds.pl to platforma crowdfundingu udziałowego, za pośrednictwem której spółki z o.o. mogą, w zamian za oferowane udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, pozyskiwać kapitał od wielu inwestorów jednocześnie na rozwój nowych produktów lub usług.

– Crowdfunding udziałowy to alternatywna forma inwestowania w innowacyjne i perspektywiczne przedsięwzięcia, kierowana do inwestorów indywidualnych, pozwalająca na inwestowanie w spółki po korzystnej wycenie i zarabianie na ich wzroście. Startupom, crowdfunding udziałowy, pomaga zweryfikować jak rynek odbiera spółkę i jej produkt, potwierdzić jej wycenę oraz pozyskać środki na dalszy rozwój – tłumaczy Lucyna Warda, Prezes Zarządu FindFunds sp. z o.o.

IQ Partners S.A. to wiodący na polskim rynku podmiot inwestycyjny, specjalizujący się w inwestycjach w przedsięwzięcia w początkowej fazie rozwoju (seed, start-up) notowany na giełdzie od 2011 r. W swoim portfolio inwestycyjnym posiada między innymi spółki z branży Internet, mobile, e-commerce oraz IT. 

– Współpraca z platformami crowdfundingowymi typu FindFunds.pl to okazja dla podmiotów, w które do tej pory zainwestowaliśmy na etapie seed do pozyskania dodatkowych środków na rozwój swojej działalności. To również możliwość  sprawdzenia na ile realizowany projekt jest interesujący dla potencjalnych inwestorów – dodaje Maciej Hazubski, Prezes Zarządu IQ Partners S.A..

– W najbliższym czasie planujemy przeprowadzenie pierwszej kampanii crowdfundingowej. Projekt, który pojawi się na platformie FindFunds.pl, powinien wywołać ogromne zainteresowanie wśród branży. Jesteśmy przekonani, że już niedługo crowdfunding udziałowy, właśnie dzięki FindFunds.pl, rozkwitnie na polskim rynku – dodaje Lucyna Warda.

Współpraca została zawarta na czas nieokreślony.