FindWay pomoże zarządzać flotą

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Optymalizacja prac flot transportowych – to zadanie, jakie postawił sobie nowy wrocławski start-up, firma FindWay. Ma być innowacyjnie, kompleksowo i bliżej do celu…

Optymalizacja prac flot transportowych – to zadanie, jakie postawił sobie nowy wrocławski start-up, firma FindWay. Ma być innowacyjnie, kompleksowo i bliżej do celu…

Jak zapewniają inicjatorzy projektu, wprowadza on zupełnie nowe funkcjonalności do znanych już form technologicznego wsparcia właśnie dla mechanizmów zarządzania flotami. FindWay wykorzystuje specjalnie opracowane narzędzie IT, które obok typowych funkcji kontrolowania tras pojazdów, zajmuje się ułatwieniem komunikacji między podmiotami zaangażowanymi w proces transportowy (kierowca, dyspozytor) oraz usprawnieniem systemu przyjmowania, realizacji i weryfikacji zleceń.

Kierowca ma tu do dyspozycji wygodną aplikację na urządzenia mobilne (smartfon lub tablet), umożliwiającą szybki kontakt z bazą lub klientem oraz współpracę z kilkoma rodzajami nawigacji czy listy bieżących zleceń. Dyspozytor natomiast, przy użyciu jedynie przeglądarki internetowej, otrzymuje wgląd w aktualną pozycję kierowców, status ich zleceń, rozbudowaną bazę danych o klientach i lokalizację ich punktów dostaw.

FindWay zainaugurował swoją działalność jeszcze w 2012 roku. Wtedy rozpoczęły się też prace programistyczne, wspierane równolegle bieżącym testowaniem przez firmę transportową tworzonego produktu o tej samej nazwie. Cały projekt, jako innowacyjny, uzyskał dotacje unijne w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

– FindWay to autorskie narzędzie informatyczne, które w wyniku wprowadzenia praktycznych funkcji, wpływa na realną redukcję kosztów zarządzania flotami pojazdów – podkreśla Łukasz Jastrzębski, inicjator projektu – W oparciu o szeroką analizę branżowych rozwiązań, udało nam się stworzyć własny, zupełnie nowy system opierający się na takich wyróżnikach, jak praca w chmurze, pełna synchronizacja działań kierowcy i dyspozytora, prosta obsługa skomplikowanych operacji przy wykorzystaniu internetu mobilnego.

W maju br. zakończono prace programistyczne. Obecnie trwają finalne modyfikacje polegające na dodawaniu do aplikacji nowych funkcjonalności. Rynkową premierę zaplanowano na lato tego roku.

źródło: informacja prasowa