Finiata pomaga przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności finansowej. Wypłaca środki za faktury przed terminem platności

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

– Zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże – mówi Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska. Dlatego stworzył usługę do mikrofaktoringu, dzięki której przedsiębiorcy mogą od razu uzyskać pieniądze za niezapłaconą przez kontrahenta fakturę.

Brak płynności finansowej to problem wielu przedsiębiorców. Wykonali usługę zgodnie z terminem, wystawili fakturę, a klient spóźnia się z zapłatą. Najczęściej kontaktują się wtedy z klientem i przypominają o należności, a gdy nie przynosi to skutku, szukają ratunku. Chcą przecież jak najszybciej uzyskać środki, które pozwolą im na inwestycje, wykonanie kolejnych zleceń.

Znajdują oferty w banku, które udzielają pożyczek, ale skorzystanie z nich wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na rynku dostępne są także bankowe usługi faktoringu, ale zazwyczaj mają do nich dostęp firmy z przynajmniej 12-miesięczną historią płynności finansowej. Co gdy dopiero zaczynamy i pieniądze za wykonaną pracę są nam bardzo potrzebne, na przykład na wypłaty dla pracowników?

Wtedy idealnym rozwiązaniem wydaje się usługa cichego mikrofaktoringu, dzięki której możemy uzyskać mniejszą kwotę z wystawionej faktury, ale od razu. W jaki sposób odzyskać „zamrożone” na rachunku pieniądze? Wystarczy założyć konto na finiata.pl, zarejestrować fakturę i poczekać na akceptację. Wtedy zespół finiata sprawdzi, czy powstała należność jest prawidłowa i przedstawi nam propozycję.

Jeśli zaproponowana kwota, mniejsza o kilkaset złotych niż na fakturze, nam odpowiada, przystajemy na warunki. Finiata wypłaca pieniądze, które możemy przeznaczyć na dowolny cel (np. zapłatę wynagrodzenia pracownikom). Gdy klient spłaci w końcu należność, środki uzyskane od Finiaty zwracamy.

Co ważne, Finiata nie kontaktuje się z klientem, więc ten nie wie, że na podstawie faktury wykonawca uzyskał środki do dalszego rozwoju. Warte uwagi jest także to, że przedsiębiorcy otrzymają płatność za wystawioną fakturę w ciągu 24 godzin od zaakceptowania jej w systemie, a spłata finansowania zostaje odroczona nawet do 120 dni. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do Finiaty.

Na platformie Finiaty w przeciągu czterech miesięcy zarejestrowało się ponad 4 500 klientów, a obrót finansowania z każdym miesiącem rośnie o 100%. Ponad 70% klientów korzysta wielokrotnie z usług Finiaty. Dobre wyniki skłoniły fintecha nie tylko do rozszerzenia oferty i pozyskania nowej grupy odbiorców, ale również do pomysłu o powiększeniu samej firmy.

– Promocyjną ofertę, nawet z 50-procentową zniżką skierowaliśmy zarówno do większych przedsiębiorstw jak i naszych stałych klientów, którzy zadeklarują przekazanie minimum 80 tysięcy złotych brutto do faktoringu miesięcznie – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.