Fińska spółka Wolt wchodzi do Polski i łączy siły ze startupem Daily

Dodane: 05.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Szybko rozwijająca się fińska spółka z obszaru nowych technologii – Wolt wchodzi do Polski i łączy się z popularną aplikacją do zamawiania jedzenia online, Daily. Swoje usługi oferuje mieszkańcom Gdańska i Warszawy.

Aktualnie spółka Wolt jest obecna w ponad 30 miastach w 11 krajach Europy, gdzie współpracuje z 2500 restauratorami, 3000 kurierami, zatrudniając ponad 250 pracowników dbających o najwyższy poziom obsługi klienta. W Polsce jest obecna od sierpnia, a na terenie Warszawy z dostawcą współpracują m.in. Tuk Tuk, Dziki Wok, MOD, Sam Żoliborz, Sakana Sushi Bar, Gringo Bar czy Deseo.

– Wejście do Polski, to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju i ekspansji do nowych krajów regionu. Polska jest dużym i obiecującym rynkiem, choć dość konkurencyjnym. Stąd decyzja o połączeniu sił z Daily, który przetarł ścieżki nowego jakościowego podejścia do branży food delivery – komentuje Miki Kuusi, CEO i współzałożyciel Wolta.

Wolt jest intuicyjną aplikacją, która wyświetla użytkownikowi wyselekcjonowaną i różnorodną ofertę restauracji znajdujących się w jego pobliżu. Po wybraniu ulubionego dania, klient dokonuje zamówienia w kilku prostych krokach, i może śledzić każdy etap jego realizacji w czasie rzeczywistym – od przygotowywania dania w restauracji, po całą trasę kuriera do domu lub do biura, która trwa maksymalnie do 35-40 min. Do dyspozycji korzystających z aplikacji są dedykowani, przyjaźni konsultanci dostępni w godzinach otwarcia platformy. Ich responsywność, 40 sek. przez live chat, jest jedną z najszybszych na rynku.

Lokalna pozycja odziedziczona po Daily

– Potencjał polskiego rynku jest ogromny, dostrzegliśmy go już dwa lata temu, kiedy wielcy gracze europejskiego biznesu food delivery zaczęli się dopiero wyłaniać. Ich naturalnym etapem rozwoju są strategiczne przejęcia lokalnych liderów, na które liczyliśmy zakładając Daily. Wolt docenił nasze podejście, dlatego teraz będziemy rozwijać polski rynek food delivery już pod jedną marką – Wolt – mówi Nicolas Jedraszak, obecnie General Manager Wolt w Polsce.

Daily został założony dwa lata temu przez parę przedsiębiorców Nicolasa Jedraszaka, który wcześniej m.in. prowadził Frisco.pl, oraz Małgorzatę Sitkowską. Potencjał rozwoju został uznany przez inwestorów. Są to dwa fundusze Venture Capital: Meta Ventures (KFK) i Alfabeat, oraz kilku inwestorów prywatnych. Dziś startup został doceniony przede wszystkim za silną pozycję w Warszawie, podobną filozofię w świadczeniu usług, a także za zespół i jego doświadczenie na polskim rynku.

Już wkrótce Wolt otworzy trzecie miasto, mianowicie Gdynię. Do końca roku, firma zamierza rozszerzyć ofertę restauracji oraz zasięg swoich usług o kolejne obszary we wszystkich lokalizacjach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem