Fintech dla freelancerów – Lili zdobył 15 milionów dolarów 

Dodane: 23.10.2020

Marta Wujek Marta Wujek

Fintech dla freelancerów – Lili zdobył 15 milionów dolarów 

Udostępnij:

Lili to fintech, który został stworzony z myślą o osobach, które nie mają stałej pracy. Startup, który oferuje produkty bankowe dla freelancerów zdobył właśnie 15 milionów dolarów dofinansowania w rundzie A. 
Bar David w rozmowie z serwisem techcrunch.com powiedział, że startup postanowił zebrać więcej funduszy, aby rozwinąć swój zespół inżynierów i dalej przyspieszać rozwój firmy. – Nasi obecni inwestorzy byli pod tak ogromnym wrażeniem dopasowania naszego produktu do rynku i szybkim wzrostem, że byli gotowi sfinansować prawie całą nową rundę – powiedział. 

W poprzedniej rundzie, która miała miejsce w czerwcu tego roku, fintech zdobył 10 milionów dolarów. Platforma od początku pandemii odnotowała szybki wzrost, transakcje wzrosły o 700 proc. Natomiast od powstania w 2019 roku, fintech założył już 100 tys. kont swoim klientom.

Inwestycja została poprowadzona przez wcześniejszego inwestora Lili Grupa 11,  z udziałem Foundation Capital, AltaIR Capital, Primary Venture Partners, Torch Capital oraz Zeev Ventures.

Lili dla freelancerów

Fintech założony został przez Lilac Bar David (CEO)  i Liran Zelkha (CTO). Przedsiębiorcy stworzyli konto bankowe oraz powiązane produkty z takimi funkcjami jak wczesny dostęp do bezpośrednich płatności czy możliwość odłożenia procentu dochodu na podatki. W ostatnich miesiącach Lili dodała też nowe funkcje, takie jak automatycznie generowane kwartalnych raportów o dochodach i wydatkach, cyfrową kartę debetową oraz możliwość wysyłania i odbierania pieniędzy za pośrednictwem Google.

W rozmowie z serwisem finance.yahoo.com Lilac Bar David powiedziała, że żadne tradycyjne rozwiązania bankowe nie są tak zaprojektowane, aby rozwiązywać problemy, z jakimi borykają się freelancerzy, niezależnie od tego, czy są to projektanci, programiści, instruktorzy fitness, kucharze czy specjaliści od urody. Lili według niej to pierwsze rozwiązanie typu „all-in-one”, oferujące zarówno konto bankowe, jak i szerszy zestaw narzędzi do analizy finansowej.

Konto jest wyposażone w biznesową kartę debetową Visa i nie jest obciążone opłatami za konto, opłatami za kredyty w rachunku bieżącym, opłatami za transakcje zagraniczne lub minimalnymi wymaganiami dotyczącymi salda. Lili zarabia tylko na opłatach za przetwarzanie kart, co oznacza, że fintech zarabia, gdy jego klienci zarabiają. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem