Fintech iwoca pozyskał 100 mln euro na rozwój działalności w Niemczech

Udostępnij:
iwoca, kredytodawca dla małych przedsiębiorstw, otrzymał 100 milionów euro od Insight Investment na sfinansowanie nowych kredytów dla małych przedsiębiorstw w Niemczech.

W zeszłym roku brytyjski kredytodawca podwoił liczbę pracowników w Niemczech z 50 do 100. Jednocześnie firma złożyła obietnicę, że do 2023 roku zatrudni co najmniej 100 pracowników w północnym mieście Leeds w Wielkiej Brytanii. To może oznaczać, że znaczna część kapitału zostanie przeznaczona na rozwój wewnętrzny.

Firma twierdzi, że jest największym kredytodawcą małych przedsiębiorstw z sektora fintech w Niemczech. Głownym rywalem fintechu na tym rynku jest CrossLend, który w październiku ubiegłego roku zgromadził 35 mln euro.

– Ta inwestycja pozwala nam zdywersyfikować się na nowy sektor w największej gospodarce Europy i wierzymy, że zapewni ona również naszym klientom wysokiej jakości przepływy pieniężne – powiedział cytowany przez serwis fintechfutures.com Shaheer Guirguis, szef działu zabezpieczeń finansowych Insight Investment.

iwoca w Polsce

Na początku tego miesiąca fintech iwoca poinformował, że zamyka swoją działalność w Polsce. – W tej chwili skupiamy się wyłącznie na rozwoju naszych najlepiej prosperujących rynków, czyli brytyjskim i niemieckim oraz pracujemy nad wdrożeniem nowych produktów – podano wtedy w komunikacie.

Fintech powstał 7 lat temu. Jego specjalizacją jest udzielanie pożyczek dla małych i średnich firm. Dodatkowo spółka oferuje swoim klientom narzędzie, dzięki któremu można oszacować zdolność kredytową.

Firma ma za sobą serię finansowań. Ostatnie miał miejsce rok temu, iwoca zdobł wtedy 150 milionów funtów. Przy okazji tej inwestycji firma zapowiedziała, że w przeciągu najbliższych pięciu lat udzieli pożyczek dla 100 tys. nowych klientów z Europy. W sumie spółka pozyskała łącznie 352 miliony dolarów z różnych inwestycji.

Jak widać iwoca konsekwentnie realizuje swój plan. Niestety nie ma w nim polskiego rynku.