Fintech Wealthon z finansowaniem: 50 mln zł od funduszy CVI Domu Maklerskiego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fintech Wealthon z finansowaniem: 50 mln zł od funduszy CVI Domu Maklerskiego

Udostępnij:

Fintech Wealthon, który wspiera finansowo małe i średnie firmy, uzyskał finansowanie dłużne w wysokości 50 mln zł od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.

Odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców

Środki te zostaną przeznaczone na zwiększenie skali działalności, rozwój produktów finansowych oraz ekspansję działalności, szczególnie w sektorze e-commerce.

– Dziękuję naszym partnerom biznesowym, w szczególności CVI Dom Maklerski, dzięki którym z każdym kwartałem zbliżamy się do pozycji lidera na rynku. Pozyskane finansowanie potwierdza wiarę w naszą strategię oraz stabilność operacyjną Wealthon. Umożliwi nam ono dalsze podnoszenie jakości produktów. Finalizujemy realizację projektu kompleksowego ekosystemu narzędzi i usług, który będzie unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku – mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

– Cieszymy się, że możemy wspierać Wealthon w dalszym rozwoju. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, spółka może zwiększać skalę działalności i odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie małych i średnich firm na produkty finansowe, w pełni wykorzystując istniejący potencjał rynkowy – mówi Adam Rzepecki, principal w CVI.

Im mniejsza firma, tym większe obawy

MŚP generują 49,6% polskiego PKB1. Mimo tego, ich codzienność nie jest łatwa. Blisko połowa firm odczuwa negatywny wpływ wojny w Ukrainie. Przedsiębiorcy cierpią na wzroście cen materiałów i surowców, kosztów zatrudnienia oraz spadku liczby zamówień. Wzrostu obciążeń finansowych związanych z prowadzeniem działalności obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i średnich firm w Polsce. W I kwartale 2024 zaobserwowano także wzrost niepewności dotyczącej wpływu inflacji na sytuację przedsiębiorstw. Jakie w związku z tym działania podejmą właściciele firm

Większość z nich planuje zrezygnować z premii i podwyżek dla pracowników lub pozyskać finansowanie zewnętrzne. Im mniejsza firma, tym bardziej obawia się negatywnego wpływu inflacji na swój biznes.

Flagowym produktem firmy jest pożyczka Wealthon POSCASH. Autorski system scoringowy bada zdolność kredytową klienta i wydaje automatyczną decyzję. Wysokość spłaty zależna jest od dziennego obrotu na terminalu płatniczym.

W maju tego roku w ramach współpracy Wealthon i IdoSell powstało finansowanie stworzone z myślą o e-sklepach. Pożyczka Wealthon POSCASH e commerce to rozwiązanie mające odpowiadać na aktualne wyzwania rodzimego rynku sklepów internetowych.

Czytaj także: