Fintechowe perełki pokażą się w Łodzi

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Co nowego wykluwa się w branży na styku finansów i technologii? Czego szukają inwestorzy z całego świata? O tym najlepiej przekonać się na własne oczy, spotykając kilkadziesiąt najlepszych startupów z tego sektora podczas Impact fintech’18 w Łodzi.

Impact fintech’18 to 3 sceny, dziesiątki wystąpień, paneli, warsztatów, ponad 2000 uczestników, ponad 150 speakerów i przeszło 100 przedstawicieli mediów. To do Łodzi przyjadą przedstawiciele dziesiątek firm związanych z sektorem fintech np. ING, TransferWise, Ripple, Azimo, Mastercard czy Tauron. Nie zabraknie też „dużych” nazwisk ze światowego ekosystemu fintechowego, takich jak m.in. minister Jadwiga Emilewicz, wysocy przedstawiciele Ministerstwa Handlu Zagranicznego Wielkiej Brytanii, Brunon Bartkiewicz (ING Bank Śląski), Bettina Warburg (Animal Ventures) czy Adam Kostrzewa (BGK).

Unikalne znajomości

Sara Koślińska, prezes i współtwórczyni Limitless, jednego z najbardziej obiecujących startupów na scenie fintechowej dziś może już powiedzieć, że pierwszy, jakże krytyczny etap finansowania i rozwoju ma za sobą. Produkty Limitless, pozwalającego przelewać tzw. „resztówki” z płatności na np. konta oszczędnościowe, dostępne są we wszystkich krajach UE.

– Nie od razu było różowo, miesiąc po miesiącu odbijałam się od ściany. W końcu, po pierwszych wdrożeniach i sukcesach inne banki, które wcześniej nas wręcz ignorowały, odezwały się ponownie. Bo i mają po co – Limitless wpisuje się w nowe regulacje w sektorze bankowym więc instytucje finansowe poczuły, że muszą mieć rozwiązania, dzięki którym staną się bardziej konkurencyjne – podkreśla CEO Limitless, i zarazem jedna ze speakerek nadchodzącego Impact fintech’18 w Łodzi.

Na tegorocznym Impact fintech’18 startupy będą jedną z kluczowych części całego wydarzenia, bo i to jest miejsce podczas którego nawiązują się unikalne znajomości mające później niebagatelne znaczenie: to podczas Impact fintech’17 Sara Koślińska poznała jednego z nowych inwestorów w Limitless. Podobnie jak NuDelta, której współpraca z BGŻ BNP Paribas rozpoczęła się w tym samym czasie. Podczas obu dni kongresu przez sceny i kuluary przewinie się więc kilkadziesiąt wyselekcjonowanych i najbardziej obiecujących młodych firm z kilkunastu krajów a działających na styku finansów oraz technologii.

Czytaj też: Shaun Frankson podczas Impact fintech’18 opowie, jak Plastic Bank zamienia odpady w waluty

Pojedynki na technologię

Pitche – to jest to, co startupy, jak i inwestorzy, lubią najbardziej. Podczas Impact fintech’18 soczyste wystąpienia liderów młodych fintechów zaplanowano m.in. w formule pojedynków w 5 kategoriach: blockchain i kryptowaluty, cyberbezpieczeństwo i płatności, handel i e-commerce, insurtech oraz alternatywne pożyczki i finanse. Zwycięzcy potyczek automatycznie przejdą do fazy startup4export i będą mieli okazję na kolejny pitch – tym razem już na głównej scenie.

– Nasze rozwiązanie pomaga w kilka minut zautoryzować użytkowników do bezpiecznej, online-owej transakcji powyżej 10 tys. euro. Łączymy wszystkie jej strony, np. w przypadku kupna/sprzedaży mieszkania oznacza to oszczędność ogromnej ilości czasu – tłumaczy Alexander Zielinsky, prezes litewskiego Velveta, którego rywalami w kategorii handel i e-commerce będą polski Monethero (platforma oparta na blockchain, zapewniająca kapitał obrotowy na potrzeby handlu) oraz brytyjski Mishipay (dostawca mobilnej technologii do samoobsługowego rozliczania zakupów w sklepach).

Nowością na Impact fintech’18 jest Startup City, wydzielona strefa dla fintechów, prezentujących się na własnych standach. W miasteczku tym spotkać będzie można takie firmy jak Bastion, rozwijający własny, superbezpieczny messenger dla firm jak i osób prywatnych, Instant Factoring, pierwszy na rynku rumuńskim internetowy serwis z mikrofaktoringiem dla małych i średnich firm czy przedstawicieli McLeara, produkującego kompaktowy pierścień, służący do płatności zbliżeniowych. Jak przekonują ci ostatni – w najbliższych latach przy kasie smartfon ustąpi właśnie uzbrojonym w technologię palcom.

Oczy na Łódź

Jak nadać fintechowej rewolucji właściwą dynamikę? Na to pytanie odpowiedzą liderzy świata fintech, spotykający się 28 i 29 listopada na kongresie Impact fintech’18 w Łodzi (Wytwórnia oraz DoubleTree by Hilton).

Impact fintech’18 to wszystko co ważne i nowe w m.in. sztucznej inteligencji, blockchainie, big data, platformach bankowości internetowej nowej generacji oraz rozwiązaniach prawnych. Dołącz do Impact fintech’18 i doświadcz najnowszych trendów, zmieniających krajobraz globalnej gospodarki.

Mam Startup jest partnerem medialnym wydarzenia.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem