Firma 3M Poland nagrodzona Orłem Tygodnika „Wprost”

Dodane: 09.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

8 czerwca podczas uroczystej Gali w Hotelu Marriott w Warszawie wręczono „Orły Wprost” – wyjątkowe nagrody dla firm, samorządów i wybitnych osobowości z poszczególnych województw, które realizując swoje działania wspierają rozwój gospodarki, kraju i własnego regionu.

Na zdjęciu: Hubert Haran, dyrektor finansowy 3m | fot. materiały prasowe 

Firma 3M Poland została jednym z laureatów „Orłów”, w kategorii przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się największym średnim zyskiem netto osiągniętym w latach 2012-2014.

Nazwa nagrody nawiązuje do wyróżnienia, które wydawca tygodnika „Wprost” otrzymał od Instytutu im. Prezydenta Kaczorowskiego za potwierdzenie, że będąc przedsiębiorcą realizującym cele biznesowe można jednocześnie być patriotą i działać na rzecz Polski. W tym roku wyróżnienia były przyznawane po raz pierwszy.

Przedsiębiorstwa mogły zostać nagrodzone w dwóch kategoriach – firmy, które w latach 2012-2014 odnotowały najwyższy średni wzrost zysku netto oraz firmy, które w tym czasie osiągnęły najwyższy średni zysk netto. Laureaci „Orłów” musieli przy tym spełniać jednocześnie trzy warunki – brak strat, posiadanie czystego konta w bazach nierzetelnych płatników (dłużników) oraz wykazanie się odpowiednią rentownością.

W tegorocznej edycji „Orłów” wyodrębniono 11 regionów, które swoim zasięgiem obejmują obszar jednego lub kilku województw. 3M Poland znalazła się wśród firm wyróżnionych w regionie mazowieckim.

– To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. 3M Poland działa na polskim rynku już od 25 lat. W ciągu tych lat zbudowaliśmy w naszym kraju innowacyjne przedsiębiorstwo. Do tej pory zainwestowaliśmy w Polsce 500 mln dolarów, zatrudniamy prawie 2900 ludzi a w swojej ofercie mamy ponad 10 tys. produktów. Sukcesem, z którego jesteśmy szczególnie dumni, jest wkład w rozwój społeczny i gospodarczy Polski. Od początku naszej działalności inwestujemy w ludzi, badania i rozwój. Zbudowaliśmy w Polsce imponującą infrastrukturę: osiem zakładów przemysłowych, Centrum Innowacji, a 1 czerwca otworzyliśmy Centrum Usług Wspólnych. Dziękuję w imieniu firmy i pracowników za to wyróżnienie – powiedział Hubert Harań, Dyrektor Finansowy 3M w Polsce.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem