Firma DressCode sprzedaje koszule płatnicze. Za zakupy zapłacisz zbliżając mankiet do terminala

Dodane: 14.11.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Brytyjska spółka DressCode stworzyła koszulę, dzięki której można dokonywać płatności zbliżeniowych. Moduł NFC umieszczono w mankiecie. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć rękaw do terminala POS.
Wynalazek jest połączony z aplikacją mobilną MuchBetter. Ta współpraca pozwala np. włączać i wyłączać funkcję płatności oraz zasilać kartę przedpłaconą Mastercard daną sumą pieniędzy.

Firma twierdzi, że chip jest wodoodporny i wytrzymały na temperaturę prania. Pomimo tego istnieje możliwość wyjęcia chipu z mankietu koszuli.

W sklepie internetowym DressCode można nabyć cztery wzory koszul. Cena koszuli wynosi 135 funtów – to prawie 700 złotych.

Inne gadżety służące do płacenia

W 2017 r. Visa, która była partnerem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich zaprezentowała trzy rodzaje dostępnych w sprzedaży ubieralnych urządzeń płatniczych. Visa stworzyła działające w technologii zbliżeniowej NFC rękawiczki, pamiątkowe naklejki oraz przypinki olimpijskie. Kibice i zawodnicy mogli dokonywać nimi szybkich płatności poprzez przyłożenie gadżetu do dowolnego zbliżeniowego terminalu płatniczego.

A od września tego roku za kawę w japońskim Starbucksie można płacić za pomocą specjalnego długopisu. Narzędzie jest wyposażone w technologię NFC i powiązane z cyfrowym portfelem.

Nowość nazywa się „Starbucks Touch: The Pen”. Długopis działa w oparciu o popularną w Japonii technologię FeliCa, która obsługuje tamtejszy system kartowy Starbucksa.

Banki dają wiele możliwości opłat zbliżeniowych

Obecnie banki oferują wiele rozwiązań, dzięki którym można płacić zbliżeniowo. Do tych opcji należą płatności kartą, płatności zbliżeniowe telefonem, płatności przy użyciu smartwatchy lub specjalnych opasek.

Popularna jakiś czas temu była także naklejka zbliżeniowa. Ten wariant płatniczy pozwala płacić przy pomocy np. breloka do kluczy lub komórki nie wyposażonej w NFC. Wystarczy przykleić naklejkę np. do telefonu, aktywować w aplikacji mobilnej, a potem płacić tak jak zwykłą kartą płatniczą.

Płacenie zbliżeniowo jest możliwe też przy użyciu bardziej nietypowych do tego celu gadżetów. Ciekawym rozwiązaniem są wearables, czyli urządzenia ubieralne takie jak smartwatche, opaski, bransoletki czy pierścionki.

Jednak najbardziej powszechnymi  urządzeniami z kategorii wearables, za pomocą których możliwe są płatności mobilne są smartwatche.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem