Firma Etisoft wyprodukowała samoprzylepne maseczki ochronne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Firma Etisoft wyprodukowała samoprzylepne maseczki ochronne

Udostępnij:

Pomysłodawcą i producentem maseczek MASTICK jest gliwicka firma Etisoft. Samoprzylepna niemedyczna maseczka ochronna jest z założenia produktem jednorazowego użytku, ale może być wygodnie stosowana nawet przez kilka godzin. Ten polski wynalazek powstał dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy w produkcji etykiet, dając przykład elastycznego działania i reagowania na aktualne potrzeby rynku.

– Specjalizujemy się w wytwarzaniu produktów samoprzylepnych, stąd pomysł, żeby wykorzystać nasze doświadczenia oraz posiadany park maszynowy. W dobie walki z pandemią zdecydowaliśmy się rozpocząć nowy projekt i przygotować takie produkty, które wspomogą profilaktykę antywirusową – wyjaśnia Michał Majnusz, prezes Etisoft. Część maseczek (oraz własnej produkcji przyłbic) firma od razu bezpłatnie przekazała pracownikom służby zdrowia w szpitalach w Polsce i w krajach, gdzie firma ma swoje oddziały.

Jednorazowa maseczka ochronna MASTICK jest wykonana z flizeliny polipropylenowej, której bezpieczeństwo dla użytkownika oraz środowiska potwierdza certyfikat Oekotex. MASTICK nie posiada troczków ani gumek. Maseczka idealnie przylega do twarzy dzięki ergonomicznemu kształtowi i mocowaniu za pomocą warstwy klejącej.

Dzięki zastosowanemu klejowi, w razie potrzeby chwilowego ściągnięcia, maseczka zachowa przyczepność także przy kolejnej próbie naklejenia. Użyty w maseczkach klej spełnia wymagania normy ISO10993 i na co dzień wykorzystywany jest w plastrach medycznych.