Firma Kompas wygrywa 50 tys. euro w pierwszej europejskiej edycji konkursu Visa „Everywhere Initiative”

Dodane: 27.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Visa wskazała dziś zwycięzców pierwszej europejskiej edycji programu „Everywhere Initiative”, przyznając trzem start-upom nagrody o łącznej wartości 100 tys. euro, oraz oferując im możliwość wykorzystania interfejsów programistycznych aplikacji (API) Visa we współpracy z menedżerami i specjalistami.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach – z których każdy otrzymał 25 tys. euro – zostały następujące firmy:

1. bitemojo (Izrael) – Wyzwania dla społeczności lokalnych: zaprezentowana przez firmę aplikacja „Visa Bite” umożliwia stworzenie spersonalizowanego przewodnika po restauracjach i barach w miejscu pobytu, z wykorzystaniem jedynie smartfona użytkownika.

2. Kompas (Wlk. Brytania) – Wyzwania dla transportu regionalnego: stworzona przez tę firmę aplikacja „Dependable City Exploration” wykorzystuje systemy samouczące się do personalizowania informacji dotyczących danej miejscowości w oparciu o preferencje i zainteresowania użytkownika.

3. Fly Money (Izrael) – Wyzwania dla turystyki międzynarodowej: interfejs programistyczny aplikacji (API) zaproponowany przez tę firmę umożliwia porównanie i wybór rozwiązań płatniczych w trakcie rezerwacji lotów w biurze podróży lub linii lotniczej.

Dodatkową nagrodę – w wysokości 25 tys. euro – za najlepsze rozwiązanie w całym konkursie przyznano firmie Kompas.

Jim McCarthy, Visa executive vice president, innovation and strategic partnerships, wręczając nagrody na tegorocznej konferencji „Money 20/20”, powiedział: „W organizacji Visa stale przyglądamy się nowym sposobom wprowadzania innowacji w sferze płatności. Dlatego też poprzez program „Everywhere Initiative” nawiązujemy kontakty ze społecznością start-upów, poszukując nowych idei pomocnych w osiąganiu naszych celów biznesowych i zwiększaniu wygody klienta. Pragniemy współpracować z tymi firmami i udzielając im dostępu do naszych interfejsów programistycznych za pośrednictwem platformy Visa Developer, umożliwić im dopracowanie ich pomysłów”.

W ramach europejskiej edycji programu „Everywhere Initiative”, ogłoszonej w lutym br. podczas Mobile World Congress w Barcelonie, Visa rozpoczęła w kwietniu przyjmowanie zgłoszeń w trzech wymienionych wyżej kategoriach. Po zakończeniu tej fazy konkursu w maju, w każdej kategorii dokonano wyboru pięciu finalistów i zaproszono ich przedstawicieli do udziału w konferencji „Money 20/20” w Kopenhadze, by tam zaprezentowali swoje pomysły przed jury, w którym zasiedli menedżerowie Visa oraz Davide Rigamonti z CornerCard, Birte Quitt z Erste Group oraz Ohad Maimon z Leumi Card. Nazwiska zwycięzców ogłoszone zostały przez Jima McCarthy’ego na spotkaniu ze start-upami w przeznaczonej dla nich części centrum konferencyjnego (Sixth Stage).

Od czasu inauguracji programu w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. uczestniczyło w nim już ponad 1,5 tys. start-upów z obu Ameryk, Europy i Azji.

Więcej informacji o konkursie jest dostępnych tutaj: https://usa.visa.com/visa-everywhere/innovation/visa-everywhere-initiative-empowering-startups.html