Firma logistyczna Raben wprowadza nowe potwierdzenie odbioru przesyłki. Zamiast podpisów będą zdjęcia

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Firma logistyczna Raben wprowadza nowe potwierdzenie odbioru przesyłki. Zamiast podpisów będą zdjęcia

Udostępnij:

Panujące obostrzenia w czasie epidemii sprawiają problemy w wielu dziedzinach życia. Kurierzy zostawiają przesyłki pod drzwiami, rezygnując z potwierdzenia odbioru paczki. Firma logistyczna Raben znalazła sposób na akceptację dostawy – zdjęcie otrzymanej przesyłki wykonane telefonem przez kierowcę.

Nie potrzeba już podpisów na tablecie, wystarczy kilka zdjęć i dokumentacja dostarczenia przesyłki jest gotowa.

Zdjęcie zamiast podpisu

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje bezgotówkowe formy płatności i bezdotykowe opcje potwierdzania doręczeń przesyłek. Takie rozwiązanie wprowadziło np. DHL Parcel. Innym pomysłem wykazała się firma logistyczna Raben. Spółka uruchomi 4 maja we wszystkich krajach obsługiwanych przez grupę dostawę ze zdalnym odbiorem, nazwaną Picture Confirming Delivery ( PCD).

Aby dokumentacja była ważna, potrzebne są 3 zdjęcia przesyłki wraz z automatyczną rejestracją danych nie tylko jej wyglądu, ale także daty, godziny, miejsca dostawy oraz numeru rejestracyjnego samochodu dostawczego. System nie wymaga podpisu, informacja o dostawie przesyłki przesłana jest do odbiorcy, nadawcy oraz archiwizowana u operatora logistycznego.

System jest opracowany przez Grupę Raben. Natomiast aplikacja dla kierowców została opracowana przez TIS GMBH.

– Spodziewamy się, że rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno klientom jak i odbiorcom, przez co może stać się standardem w branży – mówi w cytowanym przez Rzeczpospolitą komunikacie prasowym rzeczniczka Raben Group, Klaudyna Polanowska-Skrzypek.

Aktywnie w walce z epidemią

W Polsce Grupa Raben zorganizowała charytatywne transporty drogowe sprzętu medycznego zakupionego przez działającą przy Naczelnej Izbie Lekarskiej Fundację Lekarze Lekarzom w ramach akcji wsparcia walczących z COVID-19 na pierwszej linii frontu.

Sprzęt o łącznej wartości 20 mln złotych przekazanych Lekarze Lekarzom przez Kulczyk Foundation to ponad 57 ton środków ochrony osobistej, które za pośrednictwem Grupy Raben trafiły do Izb Lekarskich, a następnie są dystrybuowane do szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich  w całej Polsce.

W ramach współpracy firma dostarczyła 1 mln maseczek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95 oraz po 100 tys. kombinezonów, przyłbic i gogli. Towar został sprowadzony z Chin do Poznania pod koniec kwietnia tego roku na pokładzie 4 samolotów LOT Cargo.