Firma Playtomic zdobyła 1,7 mln euro na rozwój aplikacji do rezerwacji obiektów sportowych

Dodane: 16.04.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Firma Playtomic z siedzibą w Madrycie ogłosiła pozyskanie 1,7 mln euro w rundzie prowadzonej przez GP Bullhound i Optimizer Invest. Nowy zastrzyk kapitału da firmie dodatkową siłę finansową do rozwoju, zarówno poprzez akwizycje, jak i rozwój produktów.
Playtomic, założony w 2017 roku, jest aplikacją do rezerwacji kortów piłkarskich i tenisowych. Ideą jest umożliwienie ludziom uprawiania sportu w wygodniejszy sposób, rezerwując obiekt sportowy za pomocą zaledwie trzech kliknięć w aplikacji. Dzięki temu ośrodki sportowe są częściej wykorzystywane, a startup przyczynia się do poprawy wydajności i cyfryzacji tych obiektów. Oprócz rezerwacji, Playtomic może być również wykorzystywany do znalezienia innych graczy o podobnym poziomie umiejętności i dołączenia do społeczności sportowej.

– Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim obdarzają nas nasi główni właściciele, kontynuując inwestycje w Playtomic. Mój zespół pracuje teraz z dużą intensywnością i bardzo się cieszy z ekscytujących przejęć zarówno w Europie, jak i poza nią. Mamy teraz możliwość pomóc wszystkim sportowcom w jak najlepszym wykorzystaniu sportu – powiedział, cytowany przez serwis eu-startups.com, Pedro Clavería, Co-CEO Playtomica.

W styczniu tego roku Playtomic ogłosił przejęcie Playven, firmy technologicznej z Doliny Krzemowej, założonej przez dwóch fińskich przedsiębiorców Topiasa Soininena i Jessego Heikkilä, których celem jest zbudowanie aplikacji na rynek kortów tenisowych oraz narzędzia do zarządzania klubem. Kilka miesięcy temu osiągnęli oni również pierwszy milion użytkowników. W 2019 roku startup zebrał 6 milionów euro na ekspansję międzynarodową. – Jesteśmy dumni, że możemy nadal wspierać wyjątkowych przedsiębiorców, którymi są Pedro Clavería, Pablo Carro i Felix Ruiz. Cieszymy się, że możemy stanąć za nimi i zapewnić wsparcie poprzez nasz kapitał, a także naszą globalną sieć i wiedzę, aby pomóc firmie Playtomic w dalszym rozwoju, w realizacji jej misji przejęcia świata rezerwacji sportowych – powiedział Per Roman, partner zarządzający GP Bullhound.

GP Bullhound inwestuje w spółkę Playtomic za pośrednictwem funduszu GP Bullhound Fund IV SCSp, który koncentruje się na działalności na etapie wzrostu w sektorach oprogramowania, mediów cyfrowych, rynków i fintech. Ostatnie inwestycje to Revolut, Slack, Klarna, Unity, RavenPack i Believe.

– Widzimy ogromny potencjał w Playtomic i jesteśmy przekonani, że na firmę czekają ciekawe czasy. Chociaż Covid-19 wstrzymuje teraz wiele społecznych aktywności sportowych, wiemy jak wielka będzie potrzeba uprawiania sportów, gdy to się skończy. Teraz staramy się wspierać firmę zarówno kapitałem, jak i siecią, tak aby Playtomic mógł być na szczycie swojej gry, gdy nadejdzie czas na ponowne rozgrywanie meczów – dodał Henrik Persson Ekdahl, Partner w Optimizer Invest.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem