Firma Selecta HTC z branży zoologicznej szuka partnera biznesowego, właścicielka nie wyklucza sprzedaży marki

Dodane: 13.11.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Maria Dragstra, właścicielka firmy Selecta HTC szuka partnera biznesowego oraz rozważa sprzedaż marki. Nowy właściciel otrzyma między innymi know-how, listę odbiorców oraz trzymiesięczne wsparcie.

Rynek zoologiczny z roku na rok jest coraz większy. Wraz ze świadomością właścicieli czworonogów rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi i preparaty dla zwierząt. Samych psów w Polskich domach jest między 7 a 10 mln. To pokazuje skalę rynku, na którym wciąż jest miejsce na nowe projekty.

Myśląc o wejściu w branżę zoologiczną, wcale nie trzeba silić się na wymyślanie zupełnie nowego produktu, lub usługi, czy też zastanawianie się jak wepchnąć się pomiędzy istniejąca już konkurencję. Firma Selecta HTC właśnie poinformowała, że poszukuje aktywnego partnera biznesowego, przy czym właścicielka nie wyklucza całkowitej sprzedaży marki.

Firma Selecta HTC zajmuje się produkcją preparatów pielęgnacyjnych dla zwierząt oraz dystrybucją preparatów biobójczych przeciwko ektopasożytom. Jest to mikroprzedsiębiorstwo, ale doświadczenie i znajomość rynku właścicielka budowała przez ponad 20 lat.

– Śmiało możemy powiedzieć, że przez lata byliśmy prekursorami różnych produktów na naszym rynku. Zdobyliśmy uznanie zarówno wśród producentów naszej branży  jak i wśród naszych odboirców np. w środowisku groomerskim, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia – komentuje Maria Dragstra, właścicielka firmy Selecta HTC.

W ofercie sprzedażowej firmy znajdują się preparaty z serii Basic oraz Premium. Premium, czyli SUPREME, to zwłaszcza produkty naturalne, ziołowe itp. Ekologiczne produkty, to kierunek w którym właściciele chcą się rozwijać. Jednym słowem kurs na zielone. Sprzedaż produktów odbywa się pod marką własną oraz pod markami innych firm (private label). Ostatnio firma Selecta HTC została zaproszona do współpracy przez wiodącą europejską platformę sprzedażową, współpraca ma się rozpocząć w sierpniu tego roku.

W ofercie sprzedaży firmy znajdują się:

 • maszyny i urządzenia: automatyczna linia produkcyjna (rozlewarka, etykieciarka), zamykarka kartonów, pojemniki zarobowe 1000 l, 200 l, 100 l, mieszadło automatyczne oraz pozostałe maszyny półautomatyczne;
 • unikalne receptury;
 • know-how;
 • przedstawicielstwo na Polskę hiszpańskiego laboratorium produkującego preparaty biobójcze oraz wynikające z niego pozwolenia na obrót produktami biobójczymi w procedurze europejskiej;
 • dotychczasowe badania;
 • zastrzeżone znaki w Urzędzie Patentowym;
 • lista odbiorców;
 • obecnie używane samochody;
 • surowce;
 • produkty gotowe;
 • trzymiesięczne wsparcie posprzedażowe i szkolenia (pomoc w dotarciu do klientów, uruchomienie produkcji, doradztwo techniczne, wskazanie możliwości  dalszego rozwoju);
 • możliwość przejęcia obecnie zatrudnionego personelu.

Firma nie ma żadnych zaległości płatniczych w tym US i ZUS. Więcej informacji o marce można znaleźć na stronie internetowej selectahtc.com.pl oraz na facebooku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt wyłącznie poprzez e-mail: [email protected] lub tel. +48 509 934 865

Artykuł powstał przy współpracy firmy Selecta HTC.