Firma Square nabyła większościowy pakiet udziałów serwisu TIDAL

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Firma Square nabyła większościowy pakiet udziałów serwisu TIDAL

Udostępnij:

Square to amerykański dostawca usług finansowych obsługujący płatności mobilne. Firma ogłosiła zawarcie umowy na nabycie większościowego pakietu udziałów w TIDAL – globalnej platformy muzyczno-rozrywkowej. Światowi artyści nadal pozostaną jego udziałowcami, a poprzedni właściciel serwisu, JAY-Z, dołączy do zarządu Square. Wartość umowy wynosi łącznie 297 milionów dolarów.

Przejęcie TIDAL stanowi część szerszej strategii Square, której celem jest wsparcie branży muzycznej. Artyści nie są jedynie twórcami podążającymi za swoimi marzeniami, ale także przedsiębiorcami. Dostęp do narzędzi finansowych gwarantujących wolność finansową pomaga im spełniać te marzenia na każdym etapie kariery. Dotychczas Square pomogło milionom firm rozpocząć i prowadzić działalność, dostarczając im narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu. Jednym z nich jest aplikacja Cash App, która sprawiła, że usługi finansowe stały się bardziej dostępne dla milionów osób. Square chce wykorzystać zdobyte doświadczenia, aby pomóc artystom w podejmowaniu decyzji i znalezieniu nowych sposobów wspierania ich pracy poprzez TIDAL.

– Nasz cel jest prosty. Chcemy pomóc artystom znaleźć nowe sposoby wspierania ich pracy. Gdy zacząłem korzystać z TIDAL, od początku było dla mnie jasne, że jest to wyjątkowy serwis, który w dalszym ciągu pozostanie miejscem zbliżającym artystów i ich fanów – powiedział współzałożyciel i CEO Square, Jack Dorsey.

– Od początku naszym celem w TIDAL było nie tylko oferowanie muzyki, ale też pomoc artystom na każdym etapie ich kariery. Zasługują oni na narzędzia wspierające ich w tworzeniu. Jack i ja wiele rozmawialiśmy o możliwościach TIDAL w tym kontekście. Nasza wspólna wizja sprawia, że ​​jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zarządu Square. Z niecierpliwością czekam na nadchodzące projekty!– powiedział Shawn „JAY-Z” Carter.TIDAL to jedyny serwis stworzony przez i dla artystów. Jest to kluczowe zwłaszcza w czasie, gdy fani szukają możliwości zbliżenia się do swoich ulubionych twórców w świecie wirtualnym. Platforma oferuje doskonałą jakość dźwięku oraz obszerny katalog ponad 70 milionów piosenek i 250 000 wysokiej jakości wideo. TIDAL jest obecny na całym świecie z użytkownikami w ponad 56 krajach i współpracuje z ponad 100 wytwórniami i dystrybutorami.

– Dla TIDAL kluczowe jest nie tylko wspieranie twórców, ale także zapewnienie fanom muzyki w najlepszej jakości. Square znane jest z tworzenia łatwo dostępnych narzędzi, które pozwalają ludziom na poprawienie swojej sytuacji finansowej. Współpraca obu marek pozwoli jeszcze bardziej skupić się na doświadczeniach słuchaczy oraz poprawić dostęp do systemów finansowych, które pomogą artystom odnieść sukces – powiedział Jesse Dorogusker, dyrektor wykonawczy Square, który będzie tymczasowo kierował TIDAL po sfinalizowaniu transakcji.

Dotychczasowy właściciel serwisu, JAY-Z, dołączy do zarządu Square. Jest on nie tylko uznanym artystą, ale też biznesmenem zaangażowanym w działalność charytatywną. Jest współzałożycielem m.in. firmy Roc Nation działającej w branży rozrywkowej, sportowej agencji Roc Nation Sports oraz pomysłodawcą festiwalu Made In America. Od wielu lat nieustannie angażuje się w pomoc lokalnym społecznościom, m.in. poprzez pracę z Shawn Carter Foundation i The REFORM Alliance.

Nie tylko JAY-Z, ale także wszyscy inni artyści, będący współwłaścicielami serwisu, pozostaną nimi po sfinalizowaniu umowy.

Obecnie firma Square nie oczekuje, że wyniki finansowe TIDAL będą miały istotny wpływ na obroty lub dochód Square w 2021 roku. Strony spodziewają się, że transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2021. Square korzystał z doradztwa Gibson, Dunn & Crutcher LLP, a TIDAL – Reed Smith LLP i Cummings & Lockwood LLC.