Firma z BPN-T w gronie 10 polskich startupów zaproszonych do prestiżowego Startberry

Dodane: 27.10.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

25 października był dniem szczególnie ważnym dla polskich startupów. Przynajmniej wybranej 10-tki, która została zaproszona do Startberry - inicjatywy Microsoft, EY i Senfino, mającej na celu wspieracie młodych spółek technologicznych do wejścia na światowy rynek.

Na zdjęciu: Grzegorz Ciwoniuk

Rezydent BPN-T – Elastic Cloud Solutions Sp. z o.o., dostąpił tego zaszczytu!

Startberry to inicjatywa dedykowana społeczności młodych startupów. Gromadzi innowatorów, developerów, przedsiębiorców. Jej odbiorcami są młode startupy, przed którymi zostaje otwarta przestrzeń do współpracy, a także dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań chmurowych Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino. Jest to projekt oferujący wymianę poglądów, wzajemne wzrastanie, naukę, współpracę. Ma pomóc wizjonerom w ich twórczych wyzwaniach i dojściu na szczyt.

Na inaugurację Startberry zaproszeni zostali dziennikarze, politycy oraz zarządy największych polskich spółek. Na scenie pojawili się m.in. Mark Loughran – Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce, Michel van der Bel – VP Microsoft EMEA, Jacek Kędzior – Partner Zarządzający EY, Krzysztof Witkowski – Associate Partner responsible for EYnovation, Wojciech Trusz – Naczelnik wydziału Rynku Cyfrowego i Nowych Technologii w Departamencie Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju, Przemek Szuder – OCP/SMC Lead in Poland, Tomasz Rutkowski – CEO Senfino.

W Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele startupów z całej Polski mieli okazję spotkać się z Wicepremierem, Ministrem Rozwoju i Finansów Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami firm Microsoft, EY i Senfino.

Elastic Workplace – produkt, który ma szansę podbić świat

Białostocka spółka Elastic Cloud Solutions wyróżniła się rozwiązaniem Elastic Workplace. Jest to zestaw narzędzi, takich jak: innowacyjna platforma intranetowa, narzędzie do budowania formularzy, chatbotów i procesów oraz inteligentny asystent pracownika w postaci bota.

Firmy, które korzystają z produktu Elastic Workplace (jak PKP Energetyka czy niemiecki DVAG) chwalą szeroki zakres funkcjonalności ułatwiających codzienną pracę oraz łatwość obsługi. Dzięki Elastic Intranet wszyscy pracownicy mogą współpracować i komunikować się efektywniej, bez względu na czas i miejsce, nawet jeśli na co dzień nie pracują z komputerem, a także, dzięki sztucznej inteligencji, pozyskiwać wiedzę i niezbędne informacje.

Ekspansja na rynki zagraniczne

Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions nie kryje radości z ogromnej szansy i wyróżnienia, jakie spotkało jego firmę: – Startberry to program akceleracji indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego z zaproszonych przez organizatorów startupów. W naszym przypadku zaproszenie do tej inicjatywy pojawiło się w idealnym momencie. Co więcej nie moglibyśmy sobie nawet wymarzyć lepszych partnerów. W ramach programu korzystamy z doradztwa Microsoft, EY i Senfino i muszę powiedzieć, że są to konkretne działania i decyzje. Od dziś zyskaliśmy dodatkowo również nieograniczony dostęp do bardzo atrakcyjnej przestrzeni biurowej Startberry w zespole budynków Praga306 przy ulicy Grochowskiej w Warszawie – mówi Skłodowski.

Łukasz Skłodowski ma śmiałe plany na przyszłość firmy: – Wszystkie działania mają na celu jak najszybsze skalowanie i ekspansję naszych produktów na rynki zagraniczne. Już teraz realizujemy kilka dużych wdrożeń w 6. krajach UE, a z naszych usług w modelu SaaS korzystają mniejsze firmy z całego świata. Po nowym roku planujemy premierę kolejnych produktów, dzięki którym nasz ekosystem dla przedsiębiorstw stanie się kompletny. Jak dotąd jeszcze żaden dostawca nie oferuje takiego zestawu gotowych innowacyjnych rozwiązań – dodaje.