Firmy z Pomorza zaprezentują się w Szwecji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Aż siedem trójmiejskich firm, w tym trzy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, zaprezentuje się 7 marca w szwedzkiej Karlskronie podczas wydarzenia gospodarczego Innovation Day. Jedna z nich powalczy o prestiżowe wyróżnienie: Stena Line Propeller Prize.

Szansa dla przedsiębiorców

Innovation Day to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez szwedzki Blue Science Park, które jest okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć z obszaru technologii morskich, ICT oraz e-zdrowia, powstających w regionie Morza Bałtyckiego. W jego ubiegłorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele gigantów na światowych rynkach, wśród nich m. in.: SAAB, Ericsson, Stena Line Scandinavia AB, Fujitsu Sweden oraz Google.

Udział pomorskich przedsiębiorców w Innovation Day jest więc niepowtarzalną szansą na networking i nawiązanie nowych kontaktów na rynku szwedzkim. Ponadto każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania na indywidualnym stoisku swoich produktów lub usług. Co istotne, przedsiębiorcy mieli możliwość skorzystania z dofinansowania kosztów wyjazdu, sięgającego aż 85% w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. W tym roku o kontakty na rynku szwedzkim zabiegać będą trójmiejskie firmy: Speednet, WiRan, Inero Software, Solveq, ITFS, Nava Software i Searis Technologies.

Międzynarodowe partnerstwo

Możliwość zaprezentowania się na szwedzkim rynku to efekt długofalowej gospodarczej współpracy Gdyni i Karlskrony. Właśnie o konieczności międzynarodowej współpracy w regionie Morza Bałtyckiego rozmawiali uczestnicy jesiennego seminarium, jakie odbyło się w pod koniec minionego roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, pod hasłem „Baltic Region vs The World”. Podkreślano fakt, że w czasach globalizacji i cyfryzacji budowanie sieci współpracy oraz umiejętność nawiązywania kontaktów biznesowych to warunek niezbędny dla osiągania sukcesów w biznesie. Jesienne spotkanie odbyło się z udziałem władz Gdyni i Karlskrony, Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, a także przedsiębiorców z obu krajów.

Gdyński akcent w walce o prestiżowy tytuł

Innovation Day wieńczy finał konkursu Stena Line Propeller Prize i wręczenie nagród firmom, które w minionym roku wykazały się największą innowacyjnością. W jednej z kategorii o tytuł Propeller powalczy gdyńska firma Searis Technologies, która stworzyła wielofunkcyjną, bezzałogową łódkę. Decyzję konkursowego jury poznamy już w czwartek, 7 marca.