Fitbit będzie współpracował z krajowym programem zdrowia publicznego

Dodane: 22.08.2019

Jędrzej Dzierżyński

Udostępnij:

Fitbit, firma produkująca inteligentne zegarki ogłasiła współpracę z Radą ds. Promocji Zdrowia w ramach Państwowego Projektu Zdrowia Publicznego w Singapurze.
Od kiedy pojawiły się pierwsze zegarki dla osób aktywnych ruchowo, firmy próbują przekonać do zdrowszego funkcjonowania swoich obywateli. Najczęściej ich inicjatywy kończyły się tylko między klientem a firmą, która owe ubieralne urządzenia produkuje. Fitbit postanowił to zmienić  i rozpoczął inicjatywę “Live Health SG”, która została zaprojektowana specjalnie dla Singapuru. Akcja skierowana jest do osób w każdym wieku, nie ma znaczenia również stan zdrowia użytkownika. 

Singapur posiada sprawny system opieki zdrowotnej, mający wysokie jakości usług, wliczając w to infrastrukturę i specjalistów w służbie zdrowia. Uznany jest za jeden z najzdrowszych krajów na świecie. Jednak cały czas borykają się z chorobami przewlekłymi, jak rak, cukrzyca typu 2 i nadciśnienie. W większości chorób wynikają z niezdrowego trybu życia — zła dieta, brak ruchu. 

Z pomocą może tu przyjść technologia, która nakłoni użytkownika do zdrowszych zachowań i zmiany nawyków.

— Sektor zdrowia publicznego stanowi znakomitą okazję do wprowadzania innowacji. W inicjatywach wprowadzanych przez Radę ds. Promocji Zdrowia coraz częściej wykorzystujemy nowe technologie, a także dane pochodzące projektów, takich jak np. National Steps Challenge. HPB będzie nadal wdrażać ogólnokrajowe programy mające na celu zachęcanie i wspieranie obywateli Singapuru w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Jednocześnie zamierzamy pracować z innowatorami z branży, takimi jak Fitbit, nad dodatkowymi działaniami w zakresie wykorzystania technologii w celu zapewnienia obywatelom spersonalizowanych porad i wskazówek, aby mogli oni przejąć kontrolę nad własnym zdrowiem. Uczestnicy tego programu będą mogli skorzystać z narzędzi Fitbit, które dzięki sztucznej inteligencji zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i lepszej jakości snu. Zebrane dane pomogą nam wzbogacić programy promocji zdrowia HPB — komentuje Zee Yoong Kang, CEO Rady ds. Promocji Zdrowia. 

Inicjatywa “Live Health SG” wykorzysta ekosystem urządzeń Fitbit, w tym programy, wskazówki i indywidualne treningi zdrowotne, które będą w nowej usłudze Fitbit Premium. Użytkownicy otrzymają wskazówki, które będą motywować uczestników do wprowadzenia zdrowych nawyków, co przełoży się na większą aktywność fizyczną, sen, odżywianie i lepsze samopoczucie. 

Program rusza pod koniec października br. Mieszkańcy Singapuru dostaną szybciej możliwość wstępnej rejestracji już od połowy września. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli skorzystać z rocznej subskrypcji usługi Fitbit Premium za darmo.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem