Nie tylko zmierzy aktywność i sprawdzi stan zdrowia. Fitbit Luxe pomoże też w walce ze stresem

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Nie tylko zmierzy aktywność i sprawdzi stan zdrowia. Fitbit Luxe pomoże też w walce ze stresem

Udostępnij:

Inteligentne opaski i smartwatche zyskują coraz więcej przydatnych funkcji, które pomagają nam utrzymać dobra formę i kontrolować zdrowie. Teraz amerykański producent wyposażył nowy model w funkcję Oceny Stresu. Na czym ona dokładnie polega?
Nie jest tajemnicą, że współczesne opaski i smartwatche potrafią naprawdę wiele – mierzą puls, robią EKG, a nawet podobno są w stanie wykryć w organizmie wirusa SARS-CoV-2.  Już teraz producenci pracują nad zegarkami, które będą w stanie zmierzyć nam poziom cukru we krwi, a także takich, których nie trzeba będzie ładować (będą wykorzystywać energię z ciepłoty ciała). Na razie jednak pod względem wizualnym i praktycznym największe wrażenie zrobił na nas tytanowy Huawei Watch GT 2 Pro.

Tym razem uwagę całego świata technologii przykuła nowa opaska od marki Fitbit, która przede wszystkim jest używana przez osoby uprawiające sport i na bieżąco sprawdzające swoje wyniki. Okazuje się jednak, że amerykański producent coraz bardziej udoskonala swój sprzęt w kierunku zdrowia – nowy model Fitbit Luxe będzie nam dawał wgląd w kluczowe dane dotyczące naszego stanu zdrowia, a poinformuje nas o poziomie stresu.

Ten najcieńszy i prawdopodobnie najlepiej zaprojektowany (to pierwsza opaska od Fitbit z kolorowym wyświetlaczem!) tracker od Fitbit ma wspierać holistyczne podejście do naszego zdrowia. Model Luxe umożliwia nam całodobowe monitorowanie tętna,  automatyczne wykrywanie aktywności fizycznej, sprawdzanie jakości snu, a wkrótce nawet wahania temperatury skóry oraz nasycenie krwi tlenem (SpO2). Jednak najlepszym efektem nowej filozofii Fitbit jest nowa funkcja nazwa wskaźnikiem Oceny Stresu. Na czym ona polega?

Funkcja zapewnia codzienną ocenę zdolności organizmu do radzenia sobie ze stresem – wynika ona z analizy poziomu aktywności, snu i tętna. Dodatkowe analizy (informacje o wysiłku, wzorce snów i szybkość reakcji organizmu na czynniki stresogenne) będą dostępne w usłudze Fitbit Premium, którą dostajemy bezpłatnie jako 6-miesięczną subskrypcję. Aplikacja zapewni nam dodatkowe wsparcie, motywację i głębszą analizę danych, w tym spersonalizowane pomiary kluczowych wskaźników zdrowotnych.

Warto wiedzieć, że funkcja Oceny Stresu jest również dostępna na wszystkich urządzeniach Fitbit obsługujących pomiar tętna.

Jak jednak Fitbit ma nam pomagać z walce ze stresem poza informowaniem nas o wynikach analiz? Producent daje użytkownikom szereg narzędzi, które pomogą w codziennej walce ze stresem.

Przede wszystkim w usłudze Premium będziemy mieć dostęp do prawie 200 treningów, a także sesji mindfulness (m.in. Aaptiv, Aura, Breethe i Ten Percent Happier), które pomagają efektywniej zarządzać stresem. Jedną z nich jest Deepak Chopra’s Mindful Method – kolekcja medytacji stworzona specjalnie dla członków Fitbit Premium.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego sprzętu? Z pewnością zaletą urządzenia jest jego żywotność – bateria działa nawet przez 5 dni, dzięki czemu nie musimy się zbyt często martwić o ładowanie.

Nowy model będzie dostępny nie tylko z gumową opaską w kilku kolorach, ale także w wersji z bransoletkami marki gorjana. Ile będzie kosztować? Już teraz można zamawiać go w przedsprzedaży w cenie 749 zł. Ekskluzywne wersje kolorystyczne oraz dodatkowe akcesoria do Luxe zaczynają się już od 149 zł. Opaska jest dostępna w przedsprzedaży na Fitbit.com i u wybranych sprzedawców, a ogólnoświatowa dostępność rozpocznie się tej wiosny.

Co ciekawe, Fitbit będzie można przymierzyć wirtualnie na swoim nadgarstku. Taką możliwość będzie miał każdy, kto zeskanuje kod QR w punktach sprzedaży Fitbit w wybranych sklepach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem