Flashpoint otwiera nowy fundusz, planuje zebrać 200 milionów dolarów

Dodane: 17.02.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Flashpoint, fundusz skupiony na inwestycjach w nowe technologie, ogłosił dziś start nowego funduszu skupionego na transakcjach typu secondary oraz jego pierwsze zamknięcie z wynikiem 70 milionów dolarów. Planowana wielkość funduszu w ostatecznym zamknięciu ma wynosić 200 milionów dolarów.
Strategia funduszu zakłada przeprowadzanie inwestycji w spółki technologiczne na dalszym etapie rozwoju poprzez wykupy udziałów od dotychczasowych akcjonariuszy. Celem funduszu jest dostarczenie opcji płynnościowych dla inwestorów, którzy dołączyli do firm na najwcześniejszym etapie rozwoju oraz umożliwienie konsolidacji listy akcjonariuszy dla spółek.

Inwestycje Flashpoint

Grupa Flashpoint, założona przez Michaela Szalontay oraz Alexandra Konoplyasty, posiada duże doświadczenie w tego typu transakcjach, które uwzględnia między innymi inwestycje w Guesty, platformę do zarządzania nieruchomościami, Chess.com, największy serwis do grania w szachy na świecie oraz ivi, lidera rynku video streamingu w Rosji.

Fundusz secondary jest niezależny od już istniejących, pozostałych funduszy z grupy Flashpoint, tj. funduszu equity oraz venture debt. Partnerami w nowym funduszu są Michael Szalontay oraz Chris Baxter, który dołączył do zespołu w 2020 roku i przez ponad 15 lat zajmował wysokie stanowiska w wiodących instytucjach, w tym szefa bankowości inwestycyjnej i dyrektora generalnego w Renaissance Capital.

Rodzina Scheinbergów

Głównym inwestorem w funduszu jest rodzina Scheinbergów, założycieli i byłych właścicieli grupy Pokerstars (sprzedanej za blisko 5 miliardów dolarów w 2014 roku). Współpraca między rodziną, a grupą Flashpoint zaczęła się już w latach 2016 – 2018, gdy grupa sprzedała rodzinie swoje udziały w spółce Chess.com.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić uruchomienie tego dodatkowego funduszu. Biorąc pod uwagę nasze solidne doświadczenie w zakresie technologii i finansów, jesteśmy w wyjątkowej pozycji, aby pomóc przedsiębiorcom w zarządzaniu strukturą akcjonariuszy, przygotowując się do kolejnych pozyskiwania funduszy i wydarzeń związanych z płynnością. Zapewniamy płynność zarówno wczesnym inwestorom, jak i pracownikom. Mamy udokumentowane doświadczenie w zakresie transakcji secondary w Izraelu i Europie, a nasz zespół nieustannie poszukuje nowych możliwości wykorzystania tej oferty – powiedział współzałożyciel i partner zarządzający, Michael Szalontay.

– Od czasu uruchomienia Flashpoint zainwestowaliśmy w 29 firm technologicznych, uczestnicząc w 66 rundach inwestycyjnych i realizując 8 wyjść z inwestycji. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w firmy, które wspieramy, w szczególności z budowania silnych powiązań z założycielami tych spółek. Nowy fundusz zwiększa zdolność Flashpoint do dodawania wartości zarówno firmom, jak i akcjonariuszom i umacnia naszą pozycję w lokalnych ekosystemach technologicznych w Izraelu i Europie – dodał współzałożyciel i partner zarządzający, Alexander Konoplyasty.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem