Foodspotting sprzedany za 10 milionów dolarów

Dodane: 30.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

OpenTable, czyli serwis dzięki któremu możemy w łatwy sposób zarezerwować przez internet stolik w restauracji, ogłosił wczoraj przejęcie zespołu tworzącego startup mobilny. Fundusze zostały przekazane w gotówce.

OpenTable, czyli serwis dzięki któremu możemy w łatwy sposób zarezerwować przez internet stolik w restauracji, ogłosił wczoraj przejęcie zespołu tworzącego startup mobilny. Fundusze zostały przekazane w gotówce. Celem akwizycji jest połączenie sił i ułatwienie rezerwacji miejsc dla tych co szukają dobrej restauracji.

fot. Fotolia

O Foodspotting pisaliśmy wcześniej, ale gwoli przypomnienia: jest to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android oraz jako strona webowa, dzięki której szybko znajdziemy restaurację w naszej okolicy. Jej funkcjonalność opiera się na rekomendacjach naszych znajomych, dzięki którym łatwiej jest nam podjąć decyzję w którym lokalu dzisiaj powinniśmy zjeść lunch. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na co mamy ochotę i przejrzeć listę restauracji w pobliżu, które w swoim jadłospisie oferuje szukane przez nas danie. Startup powstał w 2010 roku i dotychczas otrzymał na rozwój 3,75 miliona dolarów dofinansowania.

OpenTable, to serwis skupiający w swojej bazie 26 tysięcy restauracji oraz ponad 385 milionów lokali z tanim jedzeniem. Dzięki niemu możemy zarezerwować stolik w lokalu z całych Stanów Zjednoczonych i nie tylko. Startup działa również globalnie, i możemy dokonać rezerwacji miejsca w restauracjach i knajpach m.in. w Niemczech, Irlandii czy Portugalii. Zespół Foodspotting ma pomóc w popularyzacji OpenTable i ułatwić użytkownikom aplikacji rezerwację stolików w restauracjach. Pod koniec września ubiegłego roku, OpenTable nawiązało współpracę z Foursquare. Na mocy partnerstwa każdy z użytkowników tej aplikacji geolokalizacyjnej, mógł z jej poziomu dokonać rezerwacji miejsc w danym lokalu.

Jako część umowy akwizycyjnej, współtwórczyni i CEO Foodspotting Alexa Andrzejewski dołączy do OpenTable jako główny projektant interfejsu użytkownika. Zarząd obu spółek nie ma zamiaru zamknąć działalności aplikacji Foodspotting, więc nadal możemy z niej korzystać.

źródło: thenextweb.com