Foodzy – zdrowe odżywianie nigdy nie było łatwiejsze

foodzy zdrowe odzywianie nigdy nie bylo latwiejsze
Udostępnij:
Co dzisiaj zjadłeś? – to pytanie pojawia się po dokonaniu rejestracji w serwisie Foodzy.com, z którego powinien korzystać każdy, kto dba o linię lub interesuje się zdrowym trybem życia.

Co dzisiaj zjadłeś? – to pytanie pojawia się po dokonaniu rejestracji w serwisie Foodzy.com, z którego powinien korzystać każdy, kto dba o linię lub interesuje się zdrowym trybem życia. Twórcy serwisu właśnie udostępnili darmową aplikację na iOS i Androida.

Ostatnimi czasy słyszymy coraz częściej o startupach branży spożywczej, ale takiej aplikacji jak Foodzy jeszcze nie opisywaliśmy. Startup był jednym z finalistów TNW Conference Startup Rally i podczas prezentacji spotkał się z dużym zaciekawieniem słuchaczy.

Obsługa serwisu jest bardzo prosta. Po wykonaniu trzech kroków rejestracji, mamy dostęp do trzech z pięciu zakładek: odznak, historii oraz przyjaciół. Dwie kolejne zakładki: dashboard i diet plan, do których uzyskujemy dostęp po uiszczeniu opłaty w wysokości 15 $ na rok, są esencją serwisu. Po zamieszczeniu informacji, co dzisiaj zjedliśmy oraz wpisaniu ilości danego posiłku (w sztukach) możemy skorzystać ze stworzonej specjalnie dla nas diety oraz spojrzeć na rekomendowane przez serwis posiłki. Wykupienie wersji Premium umożliwia podgląd wykresu opisującego, w jakie dni i ile kalorii spożywamy (1 bit to 20 kalorii) oraz jakie produkty jemy najczęściej.

Twórcy projektu - Marjolijn Kamphuis i Johan Voetsoodzy - na jego pomysł wpadli w styczniu bieżącego roku i oboje są mile zaskoczeni odbiorem aplikacji przez użytkowników oraz tym, że ludzie coraz częściej komentują posiłki znajomych, przesyłając im przepisy na smaczne potrawy oraz doradzając, co powinni zrobić, by utrzymać formę.

źródło: thenextweb.com, techcrunch.com