Ford stworzył samodzielnie hamujący wózek na zakupy

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Ford stworzył samodzielnie hamujący wózek na zakupy

Udostępnij:

Ford stworzył rozwiązanie w sam raz dla rodziców dzieci, które podczas robienia zakupów w supermarkecie bawią się jeżdżąc wózkiem po alejkach sklepowych – samodzielnie hamujący wózek, który wykorzystuje technologię samochodową.

Najpierw była wyciszana buda dla psa, później łóżko, które utrzymuje partnerów na osobnych stronach, a teraz wózek sklepowy, który samodzielnie hamuje. Wszystkie te trzy produkty marki Ford wykorzystują daną technologię samochodową, by pomóc w rozwiązywaniu problemów życia codziennego.

Self-Braking Trolley, bo taką nazwę nosi nowy wynalazek marki Ford, posiada technologię marki odpowiedzialną za zapobieganie kolizjom – Pre-Collision Assist. Owa technologia monitoruje drogę przy użyciu kamery i radaru, dzięki czemu może ostrzec kierowcę przed potencjalną kolizją.

W przypadku wózka Self-Braking Trolley, zamiast kamery zamontowano specjalne czujniki, które wykrywają innych klientów bądź półki sklepowe, wobec czego rodzice, których dzieci uwielbiają w supermarketach bawić się wózkami i jeździć na nich, nie muszą się już obawiać ewentualnej kraksy na alejkach sklepowych.