Forum dla rynku funduszy venture capital w Polsce

Dodane: 23.11.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W dniach 26-27 listopada 2012 roku, w Warszawie odbędzie się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona będzie tematyce dotyczącej inwestycji na wczesnym etapie rozwoju firm oraz polskim i zagrani

W dniach 26-27 listopada 2012 roku, w Warszawie odbędzie się Forum „Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce” pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona będzie tematyce dotyczącej inwestycji na wczesnym etapie rozwoju firm oraz polskim i zagranicznym doświadczeniom finansowania innowacyjności i przedsiębiorczości.

Celem Forum organizowanego przez PARP, jest m.in. wskazanie nowych perspektyw polskiej przedsiębiorczości na rynku w Polsce oraz możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Podejmowane tematy będą w szczególności dotyczyć szans rozwoju małych firm, tzw. start-upów, w tym metod pozyskania przez nie źródeł finansowania. Już pierwszego dnia uczestnicy konferencji otrzymają wiele wartościowych informacji z zakresu gospodarki i finansów. Zostaną na niej zaprezentowane wnioski i rekomendacje powstałe w wyniku warsztatów dotyczących perspektyw rozwoju funduszy venture capital w Polsce. Dyskusja panelowa dotycząca wzmocnienia rynku inwestycji umożliwi zapoznanie się z problemami występującymi na rynku oraz sposobami radzenia sobie w obecnej sytuacji.

Forum będzie również stanowić doskonałą okazję dla pracodawców, by przyjrzeć się doświadczeniom zagranicznych firm w tworzeniu nowych miejsc pracy. To także możliwość zapoznania się z obecnie panującymi trendami na rynku wśród tzw. start-upów działających m.in. w branżach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu. Wśród prelegentów konferencji znajdą się przedstawiciele inwestorów, polskich i zagranicznych funduszy venture capital, banków, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych firm z inkubatorów finansowanych za pośrednictwem PARP oraz tzw. Aniołów Biznesu.

W Forum weźmie również udział TechnoBoard oraz firmy z jej grupy kapitałowej, tj. Inpingo, Aukcje Ziemi.pl, TimePlanet oraz E-stolik.pl, które, wspierane przez Spółkę, odnoszą znaczące sukcesy na rynku w Polsce. TechnoBoard dotychczas zainwestował ok. 7 mln złotych w kilkanaście nowych firm. – Czujemy się zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak istotnym wydarzeniu, jakim jest Forum. Podejmowane przez nas działania charakteryzują się wysokim poziomem innowacyjności i efektywności. Skutecznie realizujemy wszelkie wskaźniki, co sprawia, że naszymi spółkami interesują się polscy i zagraniczni inwestorzy. Mamy też świadomość, że wspierając je, zwłaszcza we wczesnej fazie ich działalności, możemy wpływać również na wzrost gospodarczy. Dlatego chętnie podzielimy się nie tylko naszymi doświadczeniami, ale również z dużą uwagą zapoznamy się z wynikami innych projektów – mówi Grzegorz Sperczyński, członek Komitetu Inwestycyjnego TechnoBoard.

źródło: informacja prasowa