Fotka.pl w zeszłym roku świętowała 18 urodziny, a jej zysk netto osiągnął poziom 1,71 mln złotych

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Fotka.pl w zeszłym roku świętowała 18 urodziny, a jej zysk netto osiągnął poziom 1,71 mln złotych

Udostępnij:

W sierpniu tego roku aplikacja mobilna Fotka.pl odnotowała blisko 170 tys. aktywnych użytkowników. Przychody ze sprzedaży w zeszłym roku wzrosły o 17,9 proc. do 3,6 mln złotych. Choć serwis nie należy do najpopularniejszych platform społecznościowych, dane te pokazują, że Fotka.pl cały czas ma się dobrze.

Fotka.pl powstała 14 lutego 2001 roku. Myśleliście, że to już przeżytek? Dziś, jak czytamy na stronie firmy, jej użytkownicy za pośrednictwem platformy wysyłają nawet 2 miliony wiadomości dziennie. Przez 18 lat użytkownicy dodali na swoje profile 125 mln zdjęć, a samych profili powstało 19 milionów.

49 proc. udziałów Fotki.pl nalezy do założyciela serwisu Rafała Agnieszczaka i tyle samo do jego wieloletniego współpracownika Andrzeja Ciesielskiego. Pozostałe 2 proc. należy do spółki Fotka z o.o. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl pod koniec września udziałowcy na walnym zebraniu zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku 1,7 mln złotych zostanie im wypłacone jako dywidenda, a 9,6 tys. złotych zasili kapitał zapasowy.

Twórca Fotki.pl

Twórcą Fotki.pl jest Rafał Agnieszczak. Jest on jednym z pierwszych w Polsce startupowców, który w wieku 25 lat zarobił pierwszy milion złotych. Choć Agnieszczak wszystkim kojarzy się z portalem Fotka.pl, ma na swoim koncie wiele innych biznesów, jest też twórcą pierwszej w Polsce szkoły dla startupów Startup School.

Wśród jego licznych biznesów wymienić można portal aukcji internetowych Świstak, serwis do zawierania pożyczek między osobami fizycznymi Finansowo.pl, serwis modowy Szafa.pl czy serwis pośredniczący w usługach kurierskich Furgonetka.pl.