Foxconn wyprodukuje pierwszy smartfon przeznaczony do korzystania z kryptowalut

Dodane: 05.04.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Szwajcarsko-izraelska firma technologiczna Sirin Labs powiedziała, że ​​FIH Mobile Ltd, filia największego na świecie producenta elektroniki i komponentów komputerowych Foxconn, będzie produkować swój smartfon Blockchain Finney, przeznaczony do bezpiecznego przechowywania i używania cyfrowych walut.

fot. materiały prasowe

Chociaż miliony ludzi kupiły Bitcoiny i inne kryptowaluty, stosunkowo niewielu z nich używa ich do codziennych transakcji. Aby zapobiec kradzieży, właściciele muszą przechowywać je w cyfrowych lub fizycznych portfelach, dopóki nie będą potrzebne. Sirin Labs, pomysłodawca, oraz Foxconn, producent sprzętu, chcą to zmienić.

W grudniu ubiegłego roku Sirin pozyskał 157,8 miliona dolarów podczas ICO, aby wesprzeć rozwój smartfona i komputera z wykorzystaniem blockchaina oraz otwartym dostępem do kodu źródłowego.

Smartfon do kryptowalut i selfie

Smartfon Finney pozwoli przechowywać i kupować cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin. Twórcy urządzenie starają się zintegrować wszystkie rodzaje tokenów. Dzięki temu właściciele będą mogli kupować w sklepach przyjaznych kryptografii, takich jak Overstock.com i Expedia, zamieniając gotówkę na specjalistyczne żetony, jeśli zajdzie taka potrzeba. Użytkownicy mogą także aktywować Wi-Fi swojego telefonu podczas dojazdów do pracy i otrzymywać wynagrodzenie od innych użytkowników autobusów, którzy szukają dostępu do sieci bezprzewodowej.

Producent urządzenia obiecuje zwiększone bezpieczeństwo dzięki systemowi Sirin opartemu na otwartym oprogramowaniu Android. Użytkownicy będą mogli ostatecznie zweryfikować swoją tożsamość za pomocą skanowania tęczówki, odcisku palca i hasła. Twórca deklaruje również, że Finney będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz i będzie wyposażony w 64 GB pamięci, 6 GB pamięci RAM, 12-megapikselowy aparat z tyłu i 13-megapikselowy aparat do robienia selfie i wideorozmów.

Telefon ma być dostarczony w październiku. Sirin Labs planuje sprzedawać urządzenie za pośrednictwem ośmiu nowych sklepów zlokalizowanych m.in. w Wietnamie i Turcji, gdzie rynek kryptowalutowy kwitnie. Firma z siedzibą w Szwajcarii twierdzi, że otrzymała już ponad 25 000 zamówień przedsprzedażnych i ma nadzieję na sprzedaż od 100 000 do kilku milionów sztuk w 2018 roku. W dalszej kolejności planuje licencjonowanie swojej technologii na inne marki sprzętu. 

Konkurencja nie śpi

Sirin ma nadzieję dostać się na rynek masowy przed konkurencją. Firma Zippie, która w lutym zyskała 30 milionów dolarów w ICO, została stworzona przez 10-osobowy zespół z doświadczeniem w firmach Nokia i Jolla. BitVault natomiast wysłał już kilka jednostek do oceny w zastosowaniach wojskowych w Azji i rozważa możliwość dystrybucji swojego telefonu bezpośrednio do klientów, powiedział Hein Marais, dyrektor generalny producenta Embedded Downloads.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem