Francuski startup Everoad, największa cyfrowa platforma transportowa, wchodzi na polski rynek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Francuski startup Everoad jest największą cyfrową platformą transportową zrzeszającą ponad 3000 przewoźników i 250 000 ciężarówek. Firma zapewnia płatności dla przewoźników do 72h po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i otrzymaniu faktury za usługę, co jest rewolucją na rynku.

Europejski rynek transportu drogowego szacuje się na około 300 miliardów euro. Jest on bardzo rozdrobniony – aż 90 procent firm transportowych posiada w swojej flocie mniej niż 10 samochodów ciężarowych, a także nieefektywny, ponieważ 1/3 ciężarówek jeździ pusta, co ma ogromny wpływ na marżę i ceny, a także na środowisko.

Everoad to rewolucyjna platforma cyfrowa, łącząca małej i średniej wielkości firmy transportowe bezpośrednio z międzynarodowymi korporacjami oraz sieciami handlowymi. W bazie firmy znajduje się ponad 3000 certyfikowanych przewoźników, posiadających łącznie ponad 250 000 samochodów w całej Europie. Dzięki platformie małe i średnie firmy transportowe otrzymują możliwość współpracy bezpośrednio z największymi firmami oraz sieciami handlowymi, co skutkuje większą ilością zleceń oraz redukcją pustych kilometrów. Dla firm transportowych platforma dostępna jest bezpłatnie. 

Everoad pozyskało do tej pory 20 milionów dolarów finansowania za pośrednictwem inwestorów, takich jak Tony Fadell (twórca Iphone / Ipod), Xavier Niel (Free Télécom) lub Roger Crook (ex DHL) oraz funduszy inwestycyjnych.

Firma współpracuje z ponad 5000 średnich i małych przedsiębiorstw, ale także z największymi międzynarodowymi firmami, jak na przykład Unilever, Procter & Gamble, PepsiCo, ESSITY etc. Everoad oferuje swoim klientom unikatowe rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi, tak zwanymi ,,spotowymi”, a także regularną współpracę, opartą na codziennych zleceniach, pozwalając na redukcję kosztów w transporcie nawet do 20 procent. Ponadto platforma zapewnia monitorowanie przesyłek, czyli tak zwany truck & trace oraz biuro obsługi klienta dostępne przez 24 godziny na dobę. Everoad posiada możliwość zaaranżowania każdego typu i rodzaju transportu drogowego w Europie.

Założycielem i szefem firmy jest 32 letni Maxime Legardez, który upatruje w Polsce ogromne możliwości dla platformy Everoad. Zespół Everoad to ponad 70 pracowników ze średnią wieku 28 lat, który tworzy gigantyczną, technologiczną rewolucję w tradycyjnej branży. Z dniem 1 września francuska firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Warszawie i w ciągu zaledwie miesiąca zatrudniła 10 osób. To dopiero początek, Everoad planuje dalszy, intensywny rozwój w Polsce, a od 2019 roku otwarcie biur i rozwój w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

Więcej informacji o platformie dostępnych jest na stronie www.everoad.com/pl/ .