Francuski startup StarOfService pozyskał 10 mln dolarów na rozwój m.in. w Polsce

Dodane: 22.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

StarOfService pozyskał 10 mln dolarów na dalszy rozwój. Wśród inwestorów, który dostrzegli potencjał w rozwijającym się francuskim startupie oprócz m.in. założyciela BlaBlacar, znalazło się aż czterech polskich fundatorów, w tym twórca platformy GoldenLine, Mariusz Gralewski.

Na zdjęciu: współtwórcy StarOfService | fot. materiały prasowe 

StarOfService został uruchomiony w 2013 roku i do tej pory skorzystało z niego ponad 2 miliony unikalnych użytkowników poszukujących usług lokalnych dostosowanych do ich specyficznych potrzeb – począwszy od fotografów ślubnych, hydraulików, nauczycieli języków, DJ-ów, aż po trenerów Pokemon Go do wynajęcia. Platforma łączy lokalnych usługodawców z ich klientami i pozwala dostosować się do ich potrzeb – przedziału cenowego, lokalizacji czy preferowanej godziny. Po złożeniu zapytania klient dostaje e-mail i sam wybiera z której oferty chce skorzystać.  

Dotychczas platforma wygenerowała ponad 800 mln euro obrotów z oferowanych na stronie usług, rosnąc tym samym o 400 procent w ciągu roku.

Duży sukces zachęcił następnych inwestorów – tym razem udało się pozyskać m.in. takie nazwiska jak Andrea Piccioni i Silvio Pagliani (współzałożycieli Web S.A. i założycieli immobiliare.it – największej włoskiej platformy nieruchomości) oraz fundusze ENERN Investments i Point Nine Capital, który jest połączeniem kilku aniołów biznesu z założycielami i kadrą kierowniczą takich marek jak DocPlanner i eBay. Wśród nowych inwestorów znalazł się także Mariusz Gralewski, założyciel i prezes Goldenline.pl.

Grupa ta dołączyła do poprzednich inwestorów czyli: Klausa Nyengaarda, byłego prezesa JustEat i obecnego prezesa w Treatwell; założycieli BlaBlaCar, Frédérica Mazzella i Francisa Nappeza; byłego dyrektora eBay i mobile.de – Ralpha Wernera oraz byłego prezesa Fotolii, Olega Tscheltzoffa.

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że udało nam się pozyskać takie zaplecze finansowe. Mamy wsparcie kilku wiodących europejskich przedsiębiorstw, czyli tak naprawdę ludzi, którzy osiągnęli światowy sukces w biznesie. Chcemy razem z nimi stworzyć coś w rodzaju Ubera dla profesjonalnych usług lokalnych i już teraz rozwijamy się w bardzo szybkim tempie – mówi Lucas Lambertini, współzałożyciel i prezes StarOfService. – Pozyskanie funduszy pozwoli nam przyśpieszyć wzrost w przyszłości i stać się światowym liderem w ciągu następnych kilku lat. Częścią naszych ambicji jest przyciąganie utalentowanych ludzi i zbudowanie wspólnie z nimi globalnego zespołu, który podzieli naszą wizje i będzie w stanie wykorzystać tę ogromną szansę, przed jaką stoimy – dodaje.

Andrea Piccioni i Silvio Pagliani, współzałożyciele Real Web SA, którzy zainwestowali w nowy startup przyznają, że StartOfService dobitnie udowadnia, że innowacje rynkowe rozpoczynają się właśnie w Europie. Ma także potencjał, aby stać się ogromnie popularną platformą, która odniesie sukces na światową skalę. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem