Francuzi inwestują w gdyńską firmę Portman Lights

Dodane: 22.03.2019

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Francuzi inwestują w gdyńską firmę Portman Lights

Udostępnij:

Twórcy takich marek, jak Axente, Ayrton, Sicty82, czyli Xavier Drouet, Jérôme Bréhard i Alain-René Lantelme zainwestowali w firmę Portman Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Kooperacja pozwoli zwiększyć możliwości badawczo-rozwojowe, usprawnić obsługę coraz większej rzeszy klientów oraz przyspieszyć proces powstawania nowych produktów.

Portman Lights to dynamicznie rozwijająca się w Pomorski Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia firma, która projektuje i produkuje unikalne, dekoracyjne oświetlenie sceniczne. Za sukcesem marki stoją Łukasz Sztejna oraz Dominik Zimakowski, którzy sprawili, że ich lampy pojawiają się na największych imprezach. Podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy to właśnie ich oświetlenie było głównym punktem oprawy koncertu Miley Cyrus i Shawna Mendesa.

Teraz w firmę Portman Lights zainwestowali trzej Francuzi, twórcy takich marek, jak Axente, Ayrton, Sicty82. „The French Team”, jak określa się inwestora gdyńskiego startupu, znalazł się spośród sieci dystrybutorów marki. Wcześniejsza współpraca z marką Axente, która stała się dystrybutorem Portman Lights w 2017 roku, przyniosła zarówno obopólne zaufanie, jak i znakomite porozumienie na poziomie biznesowym.

– Jako innowacyjna firma, która rozwija się niezwykle szybko, musieliśmy zdobyć silne i długoterminowe wsparcie. Nowe partnerstwo zwiększy nasz potencjał badawczo-rozwojowy, umożliwi skorzystanie z 30-letniego, jakże cennego doświadczenia inwestora, jego wiedzy i zaawansowanego technologicznie podejścia do rozwoju, a jednocześnie zapewni sytuację, w której to Portman Lights będzie nadal prowadzony przez tych samych ludzi, których pasja zapoczątkowała całą jego historię – podkreśla Dominik Zimakowski.

Jak zapowiadają twórcy Portman Lights, nowa inwestycja pozwoli zwiększyć możliwości badawczo-rozwojowe, usprawnić obsługę coraz większej rzeszy klientów oraz przyspieszyć proces powstawania nowych produktów.

– R&D to najważniejszy obszar naszej firmy i, aby kontynuować produkcję bardziej dojrzałych produktów o świetnym designie i doskonałej funkcjonalności, postanowiliśmy poszukać inwestorów, którzy mogliby pomóc nam przenieść Portmana na jeszcze wyższy poziom w branży. Potrzebowaliśmy prawdziwie doświadczonego partnera, z najlepszymi globalnymi znajomościami oraz najgłębszą wiedzą i doświadczeniem na rynku. Kogoś, kto opracował wiele marek w branży i może pomóc nam w osiągnięciu bezpiecznej i stabilnej przyszłości – komentuje Zimakowski.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem