Francuzi testują latające taksówki. Unoszą się nad wodą

Dodane: 18.09.2019

Jędrzej Dzierżyński

Udostępnij:

Do 20 września w Paryżu nad Sekwaną potrwają testy tzw. latającej taksówki. Pojazd porusza się tuż nad powierzchnią wodą. Według twórców, projekt jest proekologiczny.
Pojazd wyposażony w specjalne płozy i skrzydła podczas jazdy zaczyna się unosić, zmniejszając opór wody nawet o 40 proc. Pozwala to na oszczędne wykorzystanie baterii. 

Pojazd, według twórców, jest przyjazny środowisku. Mówią o nim: „zero emission, zero wave, zero noise”, czyli „zero emisji, zero fal, zero hałasu”.

Latającą taksówkę stworzył zespół inżynierów i sportowców. Twórcy założyli startup SeaBubbles. Nie jest to pierwszy projekt “latającej” łodzi, lecz pierwszym mający zastosowanie w transporcie publicznym. 

Agencja Reuters informuje, że taksówka pomieści czterech pasażerów i kierowcę. Posiada również “zielony” certyfikat. Poprzednie wersje nie przeszły próby., Okazały niestabilnymi modelami. Ich użycie jako środka transportu publicznego było więc niemożliwe. 

Twórcy pojazdu chcą, żeby ich dzieło na stałe zagościło w Paryżu. Dlatego wystąpili do władz o pozwolenie na otwarcie pierwszej komercyjnej linii latających taksówek.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem